• Jaguar F-PACE

  Makina Jaguar sportive më praktike.

 • JAGUAR E-PACE

  Makina SUV e parë kompakte nga Jaguar është një kombinim unik i pamjes, shkathtësisë dhe ngarjes dinamike.

 • JAGUAR I-PACE

  Prezantimi i SUV të parë tërësisht elektrik të performancës nga Jaguar

 • Jaguar F-TYPE

  Ringjallëse ndjesish, makinë sportive Jaguar e pastër.

 • Jaguar XE

  Vetura më e përparuar, efikase dhe e rafinuar që Jaguar ka prodhuar ndonjëherë.

 • Jaguar XF

  Veturë biznesi luksoz me dizajn të veçantë, dinamike dhe me teknologjinë e fundit.

 • Jaguar XJ

  Veturë luksoze, e bollshme dhe e bukur por dhe fuqishmërisht e shkathët.

 • SVO

  SVO ofron performancën e fundit në Jaguar, luksin dhe teknologjinë.

F-PACE PURE

Esenca e F-PACE. Performancë, manovrim i shkathët dhe praktikë Jaguar-i.

EMETIME TË GAZIT CO2 TË KOMBINUARA në g/km

Të ulëta deri 147‡ në versionin Manual
Të ulëta deri 151‡ në versionin Automatik

EKONOMI E KARBURANTIT E KOMBINUAR l/100km

Nga 5.6‡ në versionin Manual
Nga 5.7‡ në versionin Automatik

Jaguar F-PACE Pure bashkon inovacionin dhe shkathtësinë me emocionin e zhdërvjelltësisë së makinave sportive. Duke ofruar një zgjedhje motorësh të avancuar me benzinë ose naftë1 dhe transmisioneve automatike dhe manuale1, ka një F-PACE Pure për çdo stil jetese.

NDËRTO VETË

CILËSI JAGUAR

Kombinimi i dizajnit bashkëkohor me lëmimin e cilësisë së lartë, kabina jashtëzakonisht e bollshme e F-PACE Pure paraqet ndenjëse të përparme me 8 pozicione si standard.

ËSHTË NË DETAJE

Sapo të uleni në F-PACE Pure, vini re detajet e punuara imtësisht. Nga hijeshia moderne e pragjeve të parme me ndriçim me shkrimin Jaguar dhe zbukurimet e dyerve te kabina me raporte të bollshme dhe ndenjëse të rehatshme.

Eksploro pamjen e brendshme

QENDRA JUAJ E KOMANDËS

Në zemër të F-PACE është sistemi i info-zbavitjes Touch që përmban një ekran me prekje 10” me dizajn grafik bashkëkohor dhe kontrolle intuitive. Vendos veçoritë duke përfshirë audion, kontrollin e klimës dhe navigimin satelitor2 në majë të gishtave tuaj.

Eksploro teknologjinë brenda makinës

STILI I JASHTËM

Nga grila deklaruese e parme deri te kofanoja muskulore dhe prerjet e theksuara të pasme, F-PACE është një SUV performance që ka ADN-në e një veture sportive. Pamja e saj dalluese plotësohet me rrota aliazhi 18” dhe ajërmbledhëse anësore të kromuara që tërheqin vëmendje.

Eksploro pamjen e jashtme

SPECIFIKIMET E PURE

Zbuloni më shumë rreth Pure.

SHIKO SPECIFIKIMET

BËJENI TUAJËN

Përshtatni F-PACE me mënyrën tuaj të jetesës. Zgjidhni nga një gamë e gjerë aksesorësh praktikë dhe elegant që disponohen.

SHIKONI AKSESORËT

1Në varësi të tregut.
2Karakteristikë opsionale (Në varësi të tregut).
3Vetëm transmisioni automatik.
‡Të gjitha shifrat janë objektiva të prodhuesit dhe i nënshtrohen konfirmimit përfundimtar përpara prodhimit. Vini re se emetimet CO2 dhe shifrat e ekonomisë së karburantit mund të ndryshojnë sipas rrotave dhe shifrat më të ulëta mund të mos jetë të arritshme me rrota standarde.