• Jaguar F-PACE

  Makina Jaguar sportive më praktike.

 • JAGUAR E-PACE

  Makina SUV e parë kompakte nga Jaguar është një kombinim unik i pamjes, shkathtësisë dhe ngarjes dinamike.

 • JAGUAR I-PACE

  Prezantimi i SUV të parë tërësisht elektrik të performancës nga Jaguar

 • Jaguar F-TYPE

  Ringjallëse ndjesish, makinë sportive Jaguar e pastër.

 • Jaguar XE

  Vetura më e përparuar, efikase dhe e rafinuar që Jaguar ka prodhuar ndonjëherë.

 • Jaguar XF

  Veturë biznesi luksoz me dizajn të veçantë, dinamike dhe me teknologjinë e fundit.

 • Jaguar XJ

  Veturë luksoze, e bollshme dhe e bukur por dhe fuqishmërisht e shkathët.

 • SVO

  SVO ofron performancën e fundit në Jaguar, luksin dhe teknologjinë.

F-PACE S

F-PACE S tregon karakterin sportiv të padiskutueshëm si jashtë edhe brenda.

EMETIME TË KOMBINUARA TË GAZIT CO2 NË g/km

Të ulëta deri 171‡ në versionin Automatik

EKONOMI E KARBURANTIT E KOMBINUAR l/100km

Nga 6.5‡ në versionin Automatik

Fuqia, dinamika e përparuar lëvizjes dhe luksi sportiv mblidhen së bashku në F-PACE S për të krijuar një Jaguar me stil dhe përmbajtje të papërmbajtshme. Dizajni i saj i brendshëm përforcon kredencialet e performancës të këtij Jaguar-i duke ofruar përsëri shkathtësi të shkëlqyer. Teknologjitë inovative të Jaguar që përmirësojnë çdo udhëtim plotësojnë këtë SUV me performancë luksoze.

NDËRTO VETË

DINAMIZËM BRENDA

Çdo element i brendshëm i F-PACE S - që nga zgjedhja e tapicerisë deri në markimin unik S - ju tregon se kjo është një F-PACE me performancë në zemrën e saj.

MOTORË PERFORMANCE

F-PACE S ofron zgjedhje ndërmjet dy motorëve të fuqishëm. Motori 3.0 litërsh V6 550PS1 me benzinë me superkomprimues gjeneron 380PS dhe 450Nm moment - arrin 0-100km/h në 5.5 sekonda. Motori i fuqishëm 3.0 litërsh V6 me naftë me turbokomprimues1 ofron fuqi 300PS dhe një moment të jashtëzakonshëm prej 700Nm. Mund të arrijë nga 0-100 km/h në 6.2 sekonda.

SHIKO SPECIFIKIMET

DINAMIKA PËRSHTATËSE DHE KONFIGURUESE

Dinamika Përshtatëse modifikon reagimin e F-PACE për t'ju përshtatur kushteve dhe stilit tuaj të ngasjes. Sistemi përshtat vazhdimisht amortizatorët për të siguruar ekuilibrin optimal mes ekuilibrit dhe rehatisë gjatë gjithë kohës. E frymëzuar makina sportive F‑TYPE, sistemi Dinamikë e Konfigurueshme ju lejon të vendosni dinamikën e F-PACE për suspensionin, hartëzimin e shpejtësisë, pikat e ndërrimit të transmisionit dhe drejtimin që iu përshtatet nevojave tuaja të drejtimit me performancë.

EKSPLORO PERFORMANCËN

STIL I FUQISHËM

F-PACE S është e pagabueshme në rrugë. Dizajni i saj i jashtëm thekson proporcionet muskulore të F-PACE për të krijuar një formë që është po aq dinamike sa edhe drejtimi i saj. Rrota aliazhi 20” me teh, diskofrena të kuqe dhe simbolet unike S nuk lënë asnjë dyshim se ky është një SUV me fuqi në zemër.

Eksploro pamjen e jashtme
SPECIFIKIMET E MODELIT S

SPECIFIKIMET E MODELIT S

Zbuloni më shumë rreth S.

BËJENI TUAJËN

Përshtatni F-PACE me mënyrën tuaj të jetesës. Zgjidhni nga një gamë e gjerë aksesorësh praktikë dhe elegant që disponohen.

EKSPLORONI AKSESORËT

* Imazhet shfaqin pajisje opsionale.
1 Në varësi të tregut.
2 Vetëm transmisioni automatik.
‡Të gjitha shifrat janë objektiva të prodhuesit dhe i nënshtrohen konfirmimit përfundimtar përpara prodhimit. Vini re se emetimet CO2 dhe shifrat e ekonomisë së karburantit mund të ndryshojnë sipas rrotave dhe shifrat më të ulëta mund të mos jetë të arritshme me rrota standarde.