• Jaguar F-PACE

  Makina Jaguar sportive më praktike.

 • JAGUAR E-PACE

  Makina SUV e parë kompakte nga Jaguar është një kombinim unik i pamjes, shkathtësisë dhe ngarjes dinamike.

 • JAGUAR I-PACE

  Prezantimi i SUV të parë tërësisht elektrik të performancës nga Jaguar

 • Jaguar F-TYPE

  Ringjallëse ndjesish, makinë sportive Jaguar e pastër.

 • Jaguar XE

  Vetura më e përparuar, efikase dhe e rafinuar që Jaguar ka prodhuar ndonjëherë.

 • Jaguar XF

  Veturë biznesi luksoz me dizajn të veçantë, dinamike dhe me teknologjinë e fundit.

 • Jaguar XJ

  Veturë luksoze, e bollshme dhe e bukur por dhe fuqishmërisht e shkathët.

 • SVO

  SVO ofron performancën e fundit në Jaguar, luksin dhe teknologjinë.

F‑TYPE KABRIOLE

Performancë gjallëruese, manovrim i sigurt dhe përdorshmëri e përditshme. F-TYPE është një makinë e vërtetë sportive nga Jaguar.

FUQI MAKSIMALE

380PS

PËRSHPEJTIMI NGA

0-100km/h në 4.9 sekonda (380PS ME RROTAT E PASME AKTIVE)

SHPEJTËSIA MAKSIMALE DERI NË

275km/h

Kombinimi i performancës së përshpejtimit me manovrimin e saktë dhe të shkathët. F-TYPE siguron kënaqësi të pastër lëvizëse.

SHIKO F-TYPE COUPÉ Ndërto F-TYPE tënd

TAPICERIA

Tepër të rehatshme, tapiceria luksoze e F-TYPE puthitet përsosmërisht rreth shoferit. Ofron ndenjëse sportive me lëkurë të grimcuar dhe linjëzim kamoshi, si dhe një panel qendror në alumin të ashpëruar. Imazhi tregon karakteristika opsionale që nuk janë të montuara si standarde. Lëmimi prej alumini Delta i panelit të shfaqur nuk disponohet në këtë model.

DREJTIM I LIDHUR

Ky model ofron një drejtim të saktë dhe të lidhur në sajë të një suspensioni pirun të dyfishtë, Drejtimit Elektrik të Asistuar me Fuqi (EPAS) dhe zgjedhja e motorëve reagues dhe të fuqishëm. Me këtë model disponohen rrotat e pasme aktive ose të gjitha rrotat aktive apo transmision manual ose automatik në varësi të zgjedhjes së motorit.

Eksploro Performancën e Drejtimit

PAMJE MBRESËLËNËSE

F‑TYPE është në pozicion, gati për të kërcyer. Linja e mrekullueshme rrjedhëse përcaktojnë qëndrimin e saj muskulor. Dritat ksenon me nënshkrimin LED shfaqin një intensitet prej maceje. Rrotat e lehta të aliazhit në një zgjedhje stilesh theksojnë pamjen dinamike.

Eksploro pamjen e jashtme

PERFORMANCË BEFASUESE

Ky model disponohet me tre motorë. Motori i ri Ingenium 2.0 litërsh 300PS me 4 cilindra me benzinë me turbokomprimues ofron performancë të fortë, finesë dhe efikasitet. Një motor superkomprimues 3.0 litërsh V6 340PS që është projektuar për gjallërim absolut, duke arritur 0-100km/h në 5.3 sekonda dhe në një shpejtësi maksimale prej 260km/h. Motori më i lartë me rendiment 380PS prodhon 460Nm moment për një performancë edhe më të fuqishme dhe arritjen e shpejtësisë 0-100km/h në 4.9 sekonda.

Eksploro teknologjinë e motorit

PERSONALIZO F-TYPE TËND

Bëjeni F-TYPE tuaj në mënyrë unike. Zgjidhni ngjyrat e trupit dhe çatisë - dhe rrotat për t'i plotësuar ato. Përshtatni stilin tuaj të brendshëm personal, duke specifikuar ndenjëset tuaja ideale, materialet dhe kombinimet e ngjyrave. Dhe me koleksionin e jashtëzakonshëm të opsioneve, paketave të stilit dhe aksesorëve nga Jaguar, F-TYPE juaj bëhet vërtet e personalizuar.

Ndërto F-TYPE tënd
*Ndërsa nxjerrim InControl, veçoritë specifike të përshkruara mund të jenë opsionale dhe në varësi të tregu ose tërheqjes motorike. Ju lutemi të konsultoheni me faqen specifike sipas shtetit të internetit të Jaguar-it ose shitësin tuaj të autorizuar të Jaguar-it për disponueshmërinë dhe kushtet e plota në vendin tuaj. Karakteristika të caktuara kërkojnë një kartë Mikro-SIM të përshtatshme me një kontratë të përshtatshme me të dhëna e cila do të kërkojë abonim të mëtejshëm pas afatit fillestar të këshilluar nga shitësi juaj i autorizuar. Lidhshmëria celulare nuk mund të garantohet në të gjitha vendndodhjet.