• Jaguar F-PACE

  Makina Jaguar sportive më praktike.

 • JAGUAR E-PACE

  Makina SUV e parë kompakte nga Jaguar është një kombinim unik i pamjes, shkathtësisë dhe ngarjes dinamike.

 • JAGUAR I-PACE

  Prezantimi i SUV të parë tërësisht elektrik të performancës nga Jaguar

 • Jaguar F-TYPE

  Ringjallëse ndjesish, makinë sportive Jaguar e pastër.

 • Jaguar XE

  Vetura më e përparuar, efikase dhe e rafinuar që Jaguar ka prodhuar ndonjëherë.

 • Jaguar XF

  Veturë biznesi luksoz me dizajn të veçantë, dinamike dhe me teknologjinë e fundit.

 • Jaguar XJ

  Veturë luksoze, e bollshme dhe e bukur por dhe fuqishmërisht e shkathët.

 • SVO

  SVO ofron performancën e fundit në Jaguar, luksin dhe teknologjinë.

TEKNOLOGJIA E MOTORIT

Karakteri unik i F-TYPE përmirësohet nga gama e jashtëzakonshme e motorëve. Të avancuar, të fuqishëm dhe padiskutim Jaguar.

F-TYPE ofron një sërë motorësh që i përshtaten stilit tuaj të drejtimit. Cilido qoftë motori, ju do të përjetoni shpërndarjen e menjëhershme të fuqisë, nivele të larta të momentit dhe performancë frymëzuese të garantuar që do t'ju bëjë të buzëqeshni.

Ndërto F-TYPE tënd

PERFORMANCA ME TURBOKOMPRIMUES

Motori i ri i F-TYPE, 2.0 litërsh 300PS 4 cilindra me benzinë me turbokomprimues ofron performancë të fortë me finesë dhe efikasitet. Është mbushur me teknologji inovative, duke përfshirë Kontrollin Inteligjent të Vazhdueshëm të Valvulave të Ndryshueshme, një drosel elektronik dhe një pompë vaji të ndryshueshme. Rezultati është fuqia e jashtëzakonshme, shpenzimet më të ulëta operative dhe një ri-zbulim themelor i performancës dinamike të F-TYPE.

SHIKO SPECIFIKIMET
FUQIA V6

FUQIA V6

Motorët V6 të F-TYPE janë të fuqishëm dhe të rafinuar. Kontrolli i sofistikuar i shtytjes së superkomprimuesit kompakt dhe valvula dytësore e shpejtësisë ju japin një shpërthim fuqie kur përshpejtoni, pa vonesë. Motori 3.0 litërsh V6 340PS gjeneron 450Nm moment dhe arrin 0-100km/h në aq pak sa 5.3 sekonda. Motori më i lartë me rendiment 380PS prodhon 460Nm moment për një performancë edhe më të fuqishme dhe arritjen e shpejtësisë 0-100km/h në kohën deri në 4.9 sekonda.

PERFORMANCA V8

PERFORMANCA V8

Të dy motorët V8 me 5.0 litra janë jashtëzakonisht të fuqishëm. Dy boshte ekscentrike me kohëzgjatje të ndryshueshme optimizojnë fuqinë në çdo shpejtësi. Përshpejtimi është i shpejtë dhe progresiv. Reagimi është i menjëhershëm. Motori 5.0 litërsh V8 550PS gjeneron 680Nm moment dhe arrin 0-100km/h në 4.1 sekonda. Rendimenti më i lartë nga F-TYPE SVR me motor 575PS prodhon një moment të mahnitshëm prej 700Nm që arrin 0-100km/h në 3.7 sekonda. Fuqia shpërndahet përmes Sistemit Automatik të Transmisionit Automatik Quickshift me 8-shpejtësi dhe sistemit me të Gjitha Rrotat Aktive për performancë optimale në të gjitha kushtet.

TINGULLI I MAKINËS SPORTIVE

Çdo F-TYPE është pajisur me një marmitë sportive aktive që krijon një kreshendo të frymëzuar nga një makinë garash. Sistemi i shkarkimit reagon ndaj pozicionit të pedalit të shpejtësisë, shpejtësisë dhe xhirove të motorit duke hapur valvulat aktive. Kur hapen, këto valvula u lejojnë gazrave të shkarkimit të marrin një rrugë më të drejtpërdrejtë, më pak kufizuese përmes zhurmëmbytësit të pasmë, që prodhon një tingull shumë më të pasur dhe më gjallërues. Marmita Aktive me Ndërrim* ju lejon të hapni manualisht valvulat e shkarkimit në mënyrë që të mund të shijoni tingullin energjik të F-TYPE në të gjitha shpejtësitë e motorit.

*Standard në F-TYPE R-Dynamic, F-TYPE R dhe F-TYPE SVR. Opsional në F-TYPE.

Shikoni filmin

Projektuar për të ofruar kënaqësi të pastër të ngasjes, përsosmëria teknike e F-TYPE i jep asaj një gamë aftësish që i përshtaten kërkesave të çdo drejtuesi dhe çdo rruge. Kupe ose kabriole, me rrota të pasme aktive ose të gjitha rrotat aktive, manual ose automatik, gama F-TYPE ofron diçka për çdo stil drejtuesi. Projektoni dhe ndërtoni F-TYPE tuaj të përsosur me Konfiguruesin tonë ose regjistroni interesin tuaj.

Ndërto F-TYPE tënd

*Ndërsa nxjerrim InControl, veçoritë specifike të përshkruara mund të jenë opsionale dhe në varësi të tregu ose tërheqjes motorike. Ju lutemi të konsultoheni me faqen specifike sipas shtetit të internetit të Jaguar-it ose shitësin tuaj të autorizuar të Jaguar-it për disponueshmërinë dhe kushtet e plota në vendin tuaj. Karakteristika të caktuara kërkojnë një kartë Mikro-SIM të përshtatshme me një kontratë të përshtatshme me të dhëna e cila do të kërkojë abonim të mëtejshëm pas afatit fillestar të këshilluar nga shitësi juaj i autorizuar. Lidhshmëria celulare nuk mund të garantohet në të gjitha vendndodhjet.