• Jaguar F-PACE

  Makina Jaguar sportive më praktike.

 • JAGUAR E-PACE

  Makina SUV e parë kompakte nga Jaguar është një kombinim unik i pamjes, shkathtësisë dhe ngarjes dinamike.

 • JAGUAR I-PACE

  Prezantimi i SUV të parë tërësisht elektrik të performancës nga Jaguar

 • Jaguar F-TYPE

  Ringjallëse ndjesish, makinë sportive Jaguar e pastër.

 • Jaguar XE

  Vetura më e përparuar, efikase dhe e rafinuar që Jaguar ka prodhuar ndonjëherë.

 • Jaguar XF

  Veturë biznesi luksoz me dizajn të veçantë, dinamike dhe me teknologjinë e fundit.

 • Jaguar XJ

  Veturë luksoze, e bollshme dhe e bukur por dhe fuqishmërisht e shkathët.

 • SVO

  SVO ofron performancën e fundit në Jaguar, luksin dhe teknologjinë.

Tapiceria

Në F-TYPE ju dhe makina bëheni një. Çdo aspekt i konfigurimit 1 + 1 është projektuar për të krijuar një lidhje. Mbështillet rreth jush, duke ngritur eksperiencën tuaj të drejtimit në lartësi më të mëdha.

Brendësia e F-TYPE sjell një kombinim të ergonomisë funksionale me stilin sportiv përmes dizajnit të planifikuar si kabinë piloti, kontrolleve të thjeshta dhe instrumenteve të qarta.

Brendësia është rifreskuar për të rritur rafinimin duke ruajtur fokusin e drejtuesit. Çdo element është riformuluar. Ndenjëset e reja minimaliste janë ndryshimi më i madh me ndenjëset e Performancës që tani ofrojnë ftohje opsionale. Përditësimet për detajet më të vogla, si p.sh. shtresat e reja të panelit dhe reflekset e kromit në dyer dhe timon thellojnë ndjenjën e luksit.

Ndërto F-TYPE tënd
KONTROLLET E ORIENTUARA RRETH DREJTUESIT

KONTROLLET E ORIENTUARA RRETH DREJTUESIT

Instrumentet janë të thjeshta, të qarta dhe të lehta për tu lexuar, përmbajnë dy fusha rrethore analoge të mëdha - thelbësore në një makinë sportive. Dizajni 3-këmbësh i timonit përfshin funksione kryesore për lehtësimin e kontrollit. Në modelet Automatike, levat e montuara pas timonit ju lejojnë të ndërroni marshet në mënyrë të vazhdueshme me majat e gishtave pa i hequr duart tuaja nga timoni.

PERSONALIZIMI

Me nivele të jashtëzakonshme zgjedhjesh, brendësia e F-TYPE është një mundësi për shprehje individuale. Përshtatni stilin tuaj të brendshëm me një shumëllojshmërinë e qepjeve, materialeve dhe kombinimeve të ngjyrave. Është e lehtë ta bëni F-TYPE makinën tuaj sportive të përsosur.

NDËRTO F-TYPE TËND

NDENJËSE TË LEHTA

Ndenjëset e reja Sport dhe Performancë të F-TYPE janë projektuar me makinat sportive në mendje. Ndërtimi më i lehtë prej magnezi i ndenjëseve kursen mbi 8 kg* peshë në krahasim me modelet e gjeneratave të mëparshme. Forma e tyre e drejtpërdrejtë merr më pak hapësirë ​​duke mundësuar një gamë më të madhe të pozicioneve të uljes. Ndenjëset e performancës ofrojnë mbështetje më të madhe gjatë lëvizjes dinamike dhe opsionin e ftohjes për rehati më të madhe.

*Kursim krahasues në peshë ndenjëset Performancë.

Shikoni filmin
NDRIÇIMI I KONFIGURUESHËM I AMBIENTIT

NDRIÇIMI I KONFIGURUESHËM I AMBIENTIT

Shtypni butonin Start dhe brendësia e F-TYPE gjallërohet me ujëvarat e dritës. Ndriçimi i Konfigurueshëm i Ambientit shton personalizim edhe më të madh me zgjedhje ngjyrash Fosfor Blu, Blue e Zbehtë, E bardhë, Koral ose E kuqe për t'ju përshtatur humorit ose stilit tuaj. Aktivizoni Modalitetin Dinamik dhe ndriçimi ndërron dramatikisht në Të kuqe në dorezat e derës, panelin qendror dhe kuadrin e instrumenteve.

HAPËSIRA E BAGAZHEVE

HAPËSIRA E BAGAZHEVE

E kemi projektuar hapësirën e ngarkesës së F-TYPE Kupe për të krijuar një veturë sportive që i përshtatet çdo stili të jetesës. Hapësira e ngarkesës së saj është konkurruese me disa vetura familjare të njohura - deri në 408 litra. Për lehtësim më të madhe të qasjes, dera e bagazhit mund të hapet ose të mbyllet me prekjen e një butoni me funksionin opsional të fuqizuar*.

*Vetëm Kupe.

*Ndërsa nxjerrim InControl, veçoritë specifike të përshkruara mund të jenë opsionale dhe në varësi të tregu ose tërheqjes motorike. Ju lutemi të konsultoheni me faqen specifike sipas shtetit të internetit të Jaguar-it ose shitësin tuaj të autorizuar të Jaguar-it për disponueshmërinë dhe kushtet e plota në vendin tuaj. Karakteristika të caktuara kërkojnë një kartë Mikro-SIM të përshtatshme me një kontratë të përshtatshme me të dhëna e cila do të kërkojë abonim të mëtejshëm pas afatit fillestar të këshilluar nga shitësi juaj i autorizuar. Lidhshmëria celulare nuk mund të garantohet në të gjitha vendndodhjet.