• Jaguar F-PACE

  Makina Jaguar sportive më praktike.

 • JAGUAR E-PACE

  Makina SUV e parë kompakte nga Jaguar është një kombinim unik i pamjes, shkathtësisë dhe ngarjes dinamike.

 • JAGUAR I-PACE

  Prezantimi i SUV të parë tërësisht elektrik të performancës nga Jaguar

 • Jaguar F-TYPE

  Ringjallëse ndjesish, makinë sportive Jaguar e pastër.

 • Jaguar XE

  Vetura më e përparuar, efikase dhe e rafinuar që Jaguar ka prodhuar ndonjëherë.

 • Jaguar XF

  Veturë biznesi luksoz me dizajn të veçantë, dinamike dhe me teknologjinë e fundit.

 • Jaguar XJ

  Veturë luksoze, e bollshme dhe e bukur por dhe fuqishmërisht e shkathët.

 • SVO

  SVO ofron performancën e fundit në Jaguar, luksin dhe teknologjinë.

F-TYPE

I fuqishëm, i shkathët dhe krejtësisht i dallueshëm. Një makinë e vërtetë sportive nga Jaguar.

PËRSHPEJTIMI

0-100km/h në 3.7 sekonda

SHPEJTËSIA MAKSIMALE

322 km/h

Gama F-TYPE ofron makina sportive që vetëm Jaguar mund të krijojë - me performancë të lehtë dhe manovrim të saktë e të shkathët, me finesën dhe përdorueshmërinë e përditshme.

Fenerët e rinj LED theksojnë pamjen e jashtme me elegancën e fuqinë e tyre dhe dritat e pasme LED të përditësuara plotësojnë pamjen. Brenda, ka rehati dhe stil më të madh në sajë të një tapicerie të rifreskuar, duke përfshirë ndenjëset e reja minimaliste që kursejnë peshë dhe mundësojnë më shumë hapësirë ​​dhe rehati. Për t’ju mbajtur të lidhur e argëtuar si kurrë më parë është sistemi ynë i fuqishëm i info-zbavitjes Touch Pro i gjeneratës së ardhshme. Dhe vetëm për këtë vit modeli F-TYPE 400 SPORT Special Edition, me motor dhe dizajn unik, shton një dimension tjetër në gamën F-TYPE.

Përjetoni më të fundit në një linjë trashëgimie të shquar.

Ndërto vetë

KUPE OSE KABRIOLE

Janë të disponueshme stilet e trupit kupe ose kabriole. Secila ka karakterin e vet unik, por të dyja ofrojnë performancë gjallëruese, manovrim të fjalës së fundit të teknologjisë dhe një përvojë të pakrahasueshme të fokusuar rreth drejtuesit.

EKSPLORO F-TYPE KUPE EKSPLORO F-TYPE KABRIOLE

Play

FUQIA JAGUAR

Në zemrën rrahëse të çdo F-TYPE ndodhet një motor i fuqishëm dhe shumë i avancuar me benzinë ​​që siguron nivele të larta momenti në të gjitha shpejtësitë e motorit.

EKSPLORO TEKNOLOGJINË E MOTORIT
Play

TINGULLI I SHPEJTËSISË

Asgjë nuk duket ose dëgjohet aspak si F-TYPE SVR i veçantë.

*Ndërsa nxjerrim InControl, veçoritë specifike të përshkruara mund të jenë opsionale dhe në varësi të tregu ose tërheqjes motorike. Ju lutemi të konsultoheni me faqen specifike sipas shtetit të internetit të Jaguar-it ose shitësin tuaj të autorizuar të Jaguar-it për disponueshmërinë dhe kushtet e plota në vendin tuaj. Karakteristika të caktuara kërkojnë një kartë Mikro-SIM të përshtatshme me një kontratë të përshtatshme me të dhëna e cila do të kërkojë abonim të mëtejshëm pas afatit fillestar të këshilluar nga shitësi juaj i autorizuar. Lidhshmëria celulare nuk mund të garantohet në të gjitha vendndodhjet.

Play

TOUCH PRO

Touch Pro është sistemi më i avancuar dhe reagues i info-zbavitjes që kemi krijuar ndonjëherë - dhe do ta gjeni në çdo F-TYPE.

EKSPLORO TEKNOLOGJINË BRENDA MAKINËS
EKSPLORO GAMËN

EKSPLORO GAMËN

Projektuar për të ofruar kënaqësi të pastër të ngasjes, përsosmëria teknike e F-TYPE i jep asaj një gamë aftësish që i përshtaten kërkesave të çdo drejtuesi dhe çdo rruge.

F-TYPE Kupe
F-TYPE Kabriole