• Jaguar F-PACE

  Makina Jaguar sportive më praktike.

 • JAGUAR E-PACE

  Makina SUV e parë kompakte nga Jaguar është një kombinim unik i pamjes, shkathtësisë dhe ngarjes dinamike.

 • JAGUAR I-PACE

  Prezantimi i SUV të parë tërësisht elektrik të performancës nga Jaguar

 • Jaguar F-TYPE

  Ringjallëse ndjesish, makinë sportive Jaguar e pastër.

 • Jaguar XE

  Vetura më e përparuar, efikase dhe e rafinuar që Jaguar ka prodhuar ndonjëherë.

 • Jaguar XF

  Veturë biznesi luksoz me dizajn të veçantë, dinamike dhe me teknologjinë e fundit.

 • Jaguar XJ

  Veturë luksoze, e bollshme dhe e bukur por dhe fuqishmërisht e shkathët.

 • SVO

  SVO ofron performancën e fundit në Jaguar, luksin dhe teknologjinë.

F-TYPE R COUPÉ

Më shumë pushtet. Aftësi më dinamike. Më shumë emocione. F-TYPE R është vetura sportive që është më e avancuar, sensuale dhe emocionuese.

FUQI MAKSIMALE

550PS

PËRSHPEJTIMI NGA

0-100km/h në 4.1 sekonda

SHPEJTËSIA MAKSIMALE DERI NË

300km/h

F-TYPE R fuqizohet nga një motor Jaguar i pabesueshëm 5.0 litërsh V8 550PS me superkomprimues me 680Nm moment që arrin shpejtësinë 0-100km/h në 4.1 sekonda. Me përzierjen efikase të fuqisë, performancës dhe manovrimit, F-TYPE R është gati të ndërmarrë pothuajse çdo kushti gjatë rrugës.

Shiko F-TYPE R të Konvertueshme Ndërto F-TYPE R tënd

TAPICERIA

Tapiceria e F-TYPE R zgjeron intensitetin e përvojës 1+1. Tema R i jep makinës një personalitet të veçantë dhe përfshin një linjë qendrore alumini Linear Vee me markën R. Shijoni lëkurën cilësore me qepje me gjilpërë dyshe dhe, për më shumë mbështetje anësore gjatë drejtimin entuziast, ndenjëse puthitëse me R të qëndisur te mbështetësja e kokës.

DREJTIM I LIDHUR

F-TYPE R përmban Dinamika Përshtatëse dhe një sistem Vektorizimi i Momentit që punon së bashku me Diferencialin Elektronik Aktiv. Këto sisteme plotësojnë njëra-tjetrën për të optimizuar aftësinë e tërheqjes dhe marrjes së kthesave, duke reduktuar marrjen e kthesave gjerë.

Eksploro Performancën e Drejtimit

PAMJE MBRESËLËNËSE

Forma unike e fuqishme dhe detajet e bukura të dizajnit të F-TYPE R e veçojnë atë si një makinë sportive të vërtetë të performancës. Do të gjeni një kofano të skalitur të ngritur, me gryka ngjyrë trupi, marmitë katërfishe të montuar me drejtim jashtë dhe rrota aliazhi mbresëlënëse 20” detaj përfundimtar.

Eksploro pamjen e jashtme

PERFORMANCË BEFASUESE

F-TYPE R merr përparësi të plotë të trupit jashtëzakonisht të ngurtë të F-TYPE. Ngurtësia e tij jo vetëm që siguron platformën e përsosur për sistemin tonë me të gjitha rrotat aktive me Dinamikën Inteligjente të Kollodokut për të dhënë tërheqje të jashtëzakonshme, por gjithashtu plotëson përmirësimet e suspensionit të makinës për të prodhuar mbërthim të pabesueshëm në rrugë. Së bashku ato sigurojnë që F-TYPE R të mund të shfrytëzojë plotësisht fuqinë e pamasë të motorit të saj 5.0 litërsh me superkomprimues V8 550PS.

Eksploro teknologjinë e motorit

PERSONALIZO F-TYPE R TËND

Bëjeni F-TYPE tuaj në mënyrë unike. Zgjidhni ngjyrat e trupit dhe çatisë - dhe rrotat për t'i plotësuar ato. Përshtatni stilin tuaj të brendshëm personal, duke specifikuar ndenjëset tuaja ideale, materialet dhe kombinimet e ngjyrave. Dhe me koleksionin e jashtëzakonshëm të opsioneve, paketave të stilit dhe aksesorëve nga Jaguar, F-TYPE juaj bëhet vërtet e personalizuar.

Ndërto F-TYPE R tënd
*Ndërsa nxjerrim InControl, veçoritë specifike të përshkruara mund të jenë opsionale dhe në varësi të tregu ose tërheqjes motorike. Ju lutemi të konsultoheni me faqen specifike sipas shtetit të internetit të Jaguar-it ose shitësin tuaj të autorizuar të Jaguar-it për disponueshmërinë dhe kushtet e plota në vendin tuaj. Karakteristika të caktuara kërkojnë një kartë Mikro-SIM të përshtatshme me një kontratë të përshtatshme me të dhëna e cila do të kërkojë abonim të mëtejshëm pas afatit fillestar të këshilluar nga shitësi juaj i autorizuar. Lidhshmëria celulare nuk mund të garantohet në të gjitha vendndodhjet.