• Jaguar F-PACE

  Makina Jaguar sportive më praktike.

 • JAGUAR E-PACE

  Makina SUV e parë kompakte nga Jaguar është një kombinim unik i pamjes, shkathtësisë dhe ngarjes dinamike.

 • JAGUAR I-PACE

  Prezantimi i SUV të parë tërësisht elektrik të performancës nga Jaguar

 • Jaguar F-TYPE

  Ringjallëse ndjesish, makinë sportive Jaguar e pastër.

 • Jaguar XE

  Vetura më e përparuar, efikase dhe e rafinuar që Jaguar ka prodhuar ndonjëherë.

 • Jaguar XF

  Veturë biznesi luksoz me dizajn të veçantë, dinamike dhe me teknologjinë e fundit.

 • Jaguar XJ

  Veturë luksoze, e bollshme dhe e bukur por dhe fuqishmërisht e shkathët.

 • SVO

  SVO ofron performancën e fundit në Jaguar, luksin dhe teknologjinë.

I-PACE CONCEPT

Prezantimi i konceptit I-PACE Concept, një paraqitje e veturës së parë sportive komplet-elektrike pesëvendëshe nga Jaguar.

Koncepti I-PACE do të sjellë performancën emocionuese Jaguar tek automjetet elektrike. E disponueshme nga gjysma e dytë e vitit 2018, I-PACE Concept do të japë moment çasti prej 700Nm, 400PS dhe përshpejtim nga 0-100km/h në rreth 4 sekonda. Teknologjia e gjeneratës së ardhshme dhe dizajni i së ardhmes ndërthuren për të ofruar një eksperiencë drejtimi me emetime zero që mbetet padyshim Jaguar.

Play

E JASHTME E GUXIMSHME

Me përmasa dramatike të aktivizuara nga teknologjia elektrike, I-PACE Concept zhvillon ADN-në e dizajnit të veçantë të Jaguar në një epokë të re.

EKSPLORO DIZAJNIN
E disponueshme nga gjysma e dytë e vitit 2018

E disponueshme nga gjysma e dytë e vitit 2018

Qëndroni të përditësuar me lajmet më të fundit përpara zbulimit të plotë të I-PACE në fund të vitit 2017.

Dëshironi të jeni ndër të parët që do të zotëroni I-PACE kur të jetë në dispozicion në gjysmën e dytë të vitit 2018? Na tregoni dhe do t'ju vendosim në kontakt me shitësin më të afërt.

I-PACE CONCEPT: DETAJET

GAMA

I-PACE Concept mund të kryejë një distancë më të madhe se 500 km në një karikim.*

Cikli i testimit EU NEDC

PERFORMANCA

Momenti i çastit, aftësitë e të gjitha rrotave aktive dhe dizajni aerodinamik mundësojnë që I-PACE Concept të arrijë përshpejtimin e makinave sportive duke arritur 100km/h për rreth 4 sekonda.*

BATERIA

Gama I-PACE aktivizohet përmes baterisë së litiumit me teknologji të lartë e cila ka një kapacitet prej 90kWh.*

FUQIA

Me moment çasti prej 700Nm në dispozicion, dy motorët e I-PACE Concept së bashku prodhojnë 400PS fuqi.*

PËRMASAT

5 ndenjëse të plota
Hapësira ngarkuese e pasme: 530 litra
Pjesa e përparme e bagazheve: 36 litra
Shtrirje: 4680mm(g) x 1560mm(l) x 1890mm(g)*

KARIKIMI

I-PACE Concept mund të arrijë karikim të plotë në rreth 2 orë me një karikues të shpejtë DC 50kW.*

* Të gjitha shifrat për përshpejtimin, fuqinë, shpejtësinë, distancën dhe karikimin janë vlerësime të prodhuesit nga informatat më të mira të disponueshme në kohën e botimit. Automjetet e prodhimit do të testohen dhe certifikohen para lëshimit, me shifra zyrtare të disponueshme para porosive të klientëve.

I-PACE Concept është më shumë se një koncept. Është një parashikim i makinës sonë të parë të prodhimit me bateri, duke nisur angazhimin tonë për të krijuar automjete elektrike që janë gjithashtu makina vërtet emocionuese. Përveç investimit në teknologjinë e emetimeve zero të automjeteve, ne po i ndihmojmë drejtuesit të kuptojnë më shumë për makinat elektrike.

Play

RREGULLA TË GJITHA TË REJA

I-PACE Concept është krijuar dhe projektuar për të përfituar nga mundësitë e reja që krijojnë makinat elektrike. Çdo gjë është projektuar për një emocion të pastër, që nga përmasat e strukturës së re prej alumini në manovrimin dinamik dhe praktikën e përditshme.

PERFORMANCA DHE TEKNOLOGJIA

I-PACE Concept është konceptuar për kënaqësinë e pastër të drejtuesit, që tregohet aq nga përshpejtimi emocionues sa nga teknologjia intuitive e saj.

EKSPLORO PERFORMANCËN DHE TEKNOLOGJINË

Play

E BRENDSHME E BOLLSHME

Nga brenda, I-PACE Concept është aq i bollshëm sa është sportiv. Pa nevojën për të pasur motor me djegie të brendshme, brendësia është jashtëzakonisht e bollshme me pesë vende të plota dhe hapësirë luksoze për këmbët e pasagjerëve në pjesën e pasme. Të gjithë përjetojnë dhuntinë e padiskutueshme të Jaguar për dizajnin dhe zejtarinë pa të meta.

EKSPLORO DIZAJNIN

GARË PËR RISI

Jaguar është i angazhuar për të bërë makinat elektrike më të dëshirueshme të performancës. Kjo është arsyeja pse kemi hyrë në kampionatin Formula E të FIA-s. Pjesëmarrja në garën Formula E na jep mundësinë e përsosur të testimit për shtyrjen e kufijve të teknologjisë elektrike në rrugë.

EKSPLORO JAGUAR RACING
Imazhet tregojnë automjetin I-PACE Concept. Automjeti i prodhimit mund të ndryshojë në stilin përfundimtar dhe detajet e përfundimit, si dhe përshtatjen e kontrolleve të shoferit. Të gjitha shifrat për përshpejtimin, fuqinë, shpejtësinë, distancën dhe karikimin janë vlerësimet e prodhuesit për informatat më të mira të disponueshme në publikim. Automjetet e prodhimit do të testohen dhe certifikohen para lëshimit, me shifra zyrtare të disponueshme para porosive të klientëve.

Tregohet makina e konceptuar, detajet e automjeteve të prodhimit mund të ndryshojnë.