• Jaguar F-PACE

  Makina Jaguar sportive më praktike.

 • JAGUAR E-PACE

  Makina SUV e parë kompakte nga Jaguar është një kombinim unik i pamjes, shkathtësisë dhe ngarjes dinamike.

 • JAGUAR I-PACE

  Prezantimi i SUV të parë tërësisht elektrik të performancës nga Jaguar

 • Jaguar F-TYPE

  Ringjallëse ndjesish, makinë sportive Jaguar e pastër.

 • Jaguar XE

  Vetura më e përparuar, efikase dhe e rafinuar që Jaguar ka prodhuar ndonjëherë.

 • Jaguar XF

  Veturë biznesi luksoz me dizajn të veçantë, dinamike dhe me teknologjinë e fundit.

 • Jaguar XJ

  Veturë luksoze, e bollshme dhe e bukur por dhe fuqishmërisht e shkathët.

 • SVO

  SVO ofron performancën e fundit në Jaguar, luksin dhe teknologjinë.

Jaguar Racing

Panasonic Jaguar Racing siguron argjendin e parë në kampionatin FIA Formula E, me trofeun e çmimit VISA Fastest Lap.
ZBULO MË SHUMË

Play

TAKONI EKIPIN

Shoferët, inxhinierët dhe projektuesit e klasit botëror ndajnë një uri për sukses, që krahasohet vetëm me talentin, këmbënguljen dhe stilin e tyre.

PREZANTIM I TYRE

Me shtytje deri në 200kw (270bhp) përmes një tërheqjeje motorike elektrik të përshtatur, i shtrënguar në një shasi super të lehtë fibrash karboni, I-TYPE ofron manovrim saktësie dhe përshpejtim që loton sytë për të ndërmarrë konkurrencën në pistat e qendrës së qyteteve të Formula E.

Eksploro makinën

JEMI GATI TË GAROJMË, PO TI?

Drithërima e garës nuk është asgjë pa brohoritjet e turmës. Dhe për herë të parë ndonjëherë, mund të jesh më shumë se vetëm spektator. Me FanBoost, luani rolin tuaj në shtytjen e shoferit të preferuar të Jaguar në linjë direkt nga telefoni juaj inteligjent.

ÇFARË ËSHTË FORMULA E?

Formula E is the first single-seater, all-electric world championship, played out across 14 races, on 12 thrilling city-centre-circuits, spanning five continents. Panasonic Jaguar Racing will enter Formula E at the start of Season 3 (October 2016).

Rreth Formula E

Panasonic Jaguar Racing dhe partnerët tanë ndajnë një vizion: të bashkëpunojmë, të mësojmë, të fitojmë. Duke punuar së bashku në këtë kufi të teknologjisë, të gjithë ne shohim një të ardhme elektrike.

JAGUAR I-PACE CONCEPT

Ekspertiza dhe inovacioni që zhvillojmë për makinat tona të garës Formula E po vjen në rrugë në gjysmën e dytë të vitit 2018.

I-PACE Concept është vështrim i makinës së parë të gjithë-elektrike të prodhimit të përgjithshëm nga Jaguar, një makinë sportive pesëvendëshe që siguron moment çasti prej 700Nm, 400PS dhe arrin nga 0-100km/h në rreth 4 sekonda.

EKSPLORO JAGUAR I‑PACE CONCEPT