FORMULË FITUESE

Jaguar TCS Racing rikthehet për sezonin 8 të Kampionatit Botëror ABB FIA Formula E me Mitch Evans dhe Sam Bird në timon të makinës së garave tërësisht elektrike Jaguar I‑TYPE 5.
SHIKO FILMIN

TAKONI EKIPIN

Shoferët, inxhinierët dhe teknikët tanë të klasit botëror kanë të njëjtin synim për sukses, të shoqëruar vetëm nga talenti, këmbëngulja dhe stili i tyre.

SAM BIRD - SHOFER

SAM BIRD - SHOFER

Shoferi britanik i garave Sam Bird iu bashkua Jaguar Racing përpara sezonit 7 të Kampionatit Botëror ABB FIA Formula E. 34-vjeçari vazhdoi serinë e tij të të qenit i vetmi pilot që ka konkurruar në çdo garë që nga fillimi i serisë novatore në 2014, duke siguruar 11 fitore deri më tani në përgjithësi, më e fundit në Diriyah dhe New York City për Jaguar Racing.
MITCH EVANS - SHOFER

MITCH EVANS - SHOFER

Mitch filloi garat karting në moshën 6-vjeçare dhe fitoi Çmimin e Madh të Zelandës së Re në moshën 16-vjeçare. Ai bëri debutimin e tij në ABB FIA në Kampionatin Botëror të Formula E me Jaguar Racing në vitin 2016 kur ekipi britanik iu kthye garave. Kohët e fundit, në sezonin 7, ai arriti pesë pozicione në podium dhe përfundoi i katërti në kampionatin e shoferëve, që ishte pozicioni i tij më i lartë deri më sot. Ai gjithashtu arriti xhirot më të shpejta në Romë, Nju Jork dhe Londër.
JAMES BARCLAY - DREJTOR I EKIPIT

JAMES BARCLAY - DREJTOR I EKIPIT

James u emërua Kryetar i Ekipit për programin e Kampionatit Botëror të Jaguar-it ABB FIA Formula E në nëntor 2015 dhe ka qenë përgjegjës për menaxhimin e rikthimit emocionues në motorsport për markën britanike. Gjatë pesë sezoneve të fundit, James ka mbikëqyrur rritjen e Jaguar Racing, duke e udhëhequr ekipin si në pistë ashtu edhe jashtë saj.

JAGUAR I-TYPE 5

E projektuar për të dhënë ekuilibrin përfundimtar të fuqisë dhe efikasitetit, përshpejton nga 0-60mph (0-100km/h) në 2.8 sekonda dhe ka një fuqi maksimale prej 250 kW.
ZBULO MË SHUMË

RACING DNA

Fama e Jaguar për performancën, teknologjinë dhe dizajnin u krijua në pistat dhe kampionatet më sfiduese në botë.
ZBULO MË SHUMË
MALLI

MALLI

Ju nuk keni nevojë të jeni shofer për të parë rëndësinë. Shfletoni dyqanin tonë në linjë dhe gjeni dhuratën e përsosur për ju ose një të dashur.
ZBULO MË SHUMË
JAGUAR I‑PACE KOMPLET ELEKTRIK

JAGUAR I‑PACE KOMPLET ELEKTRIK

E mrekullueshme për të drejtuar dhe e lidhur si kurrë më parë, I‑PACE është SUV-i tërësisht elektrik më i fundit i performancës.
ZBULO MË SHUMË