• Jaguar F-PACE

  Makina Jaguar sportive më praktike.

 • JAGUAR E-PACE

  Makina SUV e parë kompakte nga Jaguar është një kombinim unik i pamjes, shkathtësisë dhe ngarjes dinamike.

 • JAGUAR I-PACE

  Prezantimi i SUV të parë tërësisht elektrik të performancës nga Jaguar

 • Jaguar F-TYPE

  Ringjallëse ndjesish, makinë sportive Jaguar e pastër.

 • Jaguar XE

  Vetura më e përparuar, efikase dhe e rafinuar që Jaguar ka prodhuar ndonjëherë.

 • Jaguar XF

  Veturë biznesi luksoz me dizajn të veçantë, dinamike dhe me teknologjinë e fundit.

 • Jaguar XJ

  Veturë luksoze, e bollshme dhe e bukur por dhe fuqishmërisht e shkathët.

 • SVO

  SVO ofron performancën e fundit në Jaguar, luksin dhe teknologjinë.

OPERACIONE TË VEÇANTA TË AUTOMJETEVE (SVO)

Luksi, performanca dhe teknologjia që kapin nivelet më të larta në krijimin e makinave unike Jaguar.

SVO ofron modele halo, variante të limituara për koleksionistë dhe automjete me specifika të larta. Çdo makinë tregon më të mirën e Jaguar me performancën mahnitëse, luksin e patejkalueshëm dhe teknologjinë më të fundit.

NDËRTO VETË
QENDRA TEKNIKE SVO

QENDRA TEKNIKE SVO

SVO është e ka bazën në Qendrën Teknike prej 20 milionë £ në Warwickshire, Angli. Ky objekt i prodhimit specialist është Qendra e Ekselencës Jaguar Land Rover dhe shtëpia e një ekipi prej 200 specialistësh të automobilave. Selia e SVO-s prej 20,000 m2 ka mbi 40 platforma të inspektimit inxhinierik dhe një strukturë lyerje me boje të klasit botëror.

F‑TYPE SVR

F-TYPE SVR është një makinë që ngre në të vërtetë standardin. Materialet e saj të përparuara dhe projektimi aerodinamik i avancuar e shtyjnë F-TYPE përtej jashtëzakonshmërisë. Ekipi inxhinierik tha: “Le ta ngasim këtë makinë me deri në 200 kilometra në orë” dhe kështu e bënë.

Shikoni filmin

F-TYPE SVR

Motori 575PS V8 ju katapulton nga 0-60mph në 3.5 sekonda. Aerodinamika e rikonfiguruar dhe një krah aktiv i pasmë me fibra karboni zvogëlojnë zvarritjen për shpejtësi të plotë, duke ulur koeficientin e ngritjes me 45 përqind për stabilitet edhe më të madh në marrjen e kthesave. Me inteligjencën e të gjitha rrotave aktive ky është një supermakinë e vërtetë me 200mph në të gjitha kushtet e motit. F-TYPE është bërë më e lehtë, më e fuqishme, më aerodinamike dhe, si rezultat, më e shpejtë.

Zbulo më shumë rreth SVR

NA KONTAKTONI

Për të folur me ne në lidhje me automjetet speciale, ju lutemi na telefononi në + 44 (0) 203 601 1544.

Ndërto vetë Na kontaktoni