• Jaguar F-PACE

  Makina Jaguar sportive më praktike.

 • JAGUAR E-PACE

  Makina SUV e parë kompakte nga Jaguar është një kombinim unik i pamjes, shkathtësisë dhe ngarjes dinamike.

 • JAGUAR I-PACE

  Prezantimi i SUV të parë tërësisht elektrik të performancës nga Jaguar

 • Jaguar F-TYPE

  Ringjallëse ndjesish, makinë sportive Jaguar e pastër.

 • Jaguar XE

  Vetura më e përparuar, efikase dhe e rafinuar që Jaguar ka prodhuar ndonjëherë.

 • Jaguar XF

  Veturë biznesi luksoz me dizajn të veçantë, dinamike dhe me teknologjinë e fundit.

 • Jaguar XJ

  Veturë luksoze, e bollshme dhe e bukur por dhe fuqishmërisht e shkathët.

 • SVO

  SVO ofron performancën e fundit në Jaguar, luksin dhe teknologjinë.

Play

TAPICERIA

E fokusuar, e saktë dhe gdhendur bukur. XE është një vend frymëzimi për drejtuesin dhe pasagjerin.

Mjetet e paraqitura në përmbajtjen e filmuar në këtë faqe mund të mos jenë përfaqësime të sakta të përmirësimeve dhe shtesave të fundit. Ju lutemi referojuni shitësit tuaj lokal Jaguar për specifikimet më të fundit.

NË VENDIN E DREJTUESIT

Lidhuni me XE-në në momentin që rrëshqitni në ndenjëset që puthiten sipas formës - në një Jaguar ju qëndroni në nivel të ulët. Pranë jush, qendra e ngritur e panelit qendror shton ndjenjën e kabinës, ndërkohë që kroskoti gradual largohet në mënyrë elegante. Çdo kontroll është në majën e gishtave tuaj.

Ndërto vetë

NDRYSHIMI ËSHTË NË DETAJE

NDRYSHIMI ËSHTË NË DETAJE

XE 300 SPORT nuk ndjek trendet por i vendos ato. Qepja me gjilpërë dyshe me kontrast të verdhë siguron kundërpeshë të guximshme vizuale në tapiceri, duke i dhënë një pamje të veçantë dhe sportive.

KROSKOTI LUKSOZ

Kroskoti unik gradual i XE-së largohet me hijeshi nga ju, duke mundësuar ndjenjën e hapësirës.

XE VJEN NË JETË

XE VJEN NË JETË

Duke pulsuar me rrahje zemre, butoni i ndezjes së XE krijon një lidhje emocionale midis jush dhe makinës suaj. Rrahja e dyfishtë prej 72 në minutë është i njëjtë me një mace jaguar kur pushon. Shtypni butonin Ndezja dhe XE zgjohet, kuadri gjallërohet*, motori hungëron. Në makinat me transmisione automatike, kontrolli i JaguarDrive ngrihet për tu kapur nga dora juaj.

*Spastrimi i gjilpërës nuk është i disponueshëm kur është specifikuar funksioni opsional Ekrani i Drejtuesit.

DETAJE TË IMËTA

Lëkura jonë vjen nga furnizuesit më të mirë të lëkurave në Britani dhe Itali për ndjesi të natyrshme, të ngjashme me dorezat e buta. Qepja e lëkurës me gjilpërë dyshe jo vetëm që rrit qëndrueshmërinë, por ofrohet në ngjyra kontrasti që përcaktojnë tapicerinë luksoze të XE.

Ndërto vetë
PERSONALIZIMI

PERSONALIZIMI

Kabina e XE-së është e juaja për të krijuar pamjen dhe ndjenjën tuaj unike. Ne furnizojmë cilësinë premium, materialet bashkëkohore dhe mjeshtërinë e përpiktë - na thoni se si e dëshironi të jetë tapiceria juaj ideale. Lustrimi modern me shkëlqim bashkë me veshjet me cilësi të lartë dhe artikujt prej lëkure disponohen për të plotësuar gamën e temave me ngjyra.

NDENJËSET E 300 SPORT

Falë ndenjëseve sportive që puthiten me trupin të stampuara me simbolin 300 SPORT dhe me qepje kontrasti të verdhë, tapiceria e XE 300 SPORT duket dhe ndjehet krejtësisht ekskluzive.

EKSPLORO XE 300 R-SPORT
DETAJET E DIZAJNIT

DETAJET E DIZAJNIT

Në të gjithë XE-në, format natyrore të arkitekturës së brendshme i japin vetes zgjedhjen e gjerë të materialeve dhe lëmimeve bashkëkohore ose tradicionale. Grykat kromuara të ajrit prej sateni theksojnë secilin fund të kroskotit të XE-së, duke u shtrirë nën veshjet e dyerve. Të ndriçuar nga prapa me opsionin Ndriçimi i Ambientit të Brendshëm të XE-së, ato theksojnë si gjerësinë e kabinës edhe vëmendjen tonë ndaj detajeve.

REHATIA E PASAGJERIT

REHATIA E PASAGJERIT

Me gjatësi prej 4,672mm dhe gjerësi prej 1,850mm (duke përjashtuar pasqyrat), XE mund të akomodojë në mënyrë të rehatshme tre pasagjerë të rritur në pjesën e prapme. Dhe me një kapacitet bagazhi prej 455 litrash, ka mjaft hapësirë ​​për bagazhe.

TIPARET STANDARDE

HAPËSIRA RUAJTËSE E BRENDSHME

HAPËSIRA RUAJTËSE E BRENDSHME

Një plan urbanistik ergonomik siguron ruajtje praktike në të gjithë brendësinë e XE-së. Ka vend ​​për syze kundra diellit në panelin e sipërm, një tabaka të tërheqshme për telefonin inteligjent në panelin qendror, një kuti e bollshme ku mbështetet krahu dhe hapësirë shtesë ruajtëse në secilën derë.

KOSHAT E DYERVE

KOSHAT E DYERVE

Kosha me madhësi të bollshme në dyert e parme dhe të pasme ndihmojnë që XE-ja juaj të jetë e pastër dhe të ofrojnë mundësi për mbajtje gjërash.

PRIZA RRYME 2x 12V

PRIZA RRYME 2x 12V

XE përfshin priza 2x 12V si standard - ideale kur ju duhet të karikoni disa pajisje.

XE kombinon performancën, teknologjinë e avancuar dhe dizajnin e veçantë, të gjitha të mbështetura nga struktura e lehtë prej alumini. Krijoni XE-në tuaj të përsosur me konfiguruesin tonë.

Ndërto vetë