• Jaguar F-PACE

  Makina Jaguar sportive më praktike.

 • JAGUAR E-PACE

  Makina SUV e parë kompakte nga Jaguar është një kombinim unik i pamjes, shkathtësisë dhe ngarjes dinamike.

 • JAGUAR I-PACE

  Prezantimi i SUV të parë tërësisht elektrik të performancës nga Jaguar

 • Jaguar F-TYPE

  Ringjallëse ndjesish, makinë sportive Jaguar e pastër.

 • Jaguar XE

  Vetura më e përparuar, efikase dhe e rafinuar që Jaguar ka prodhuar ndonjëherë.

 • Jaguar XF

  Veturë biznesi luksoz me dizajn të veçantë, dinamike dhe me teknologjinë e fundit.

 • Jaguar XJ

  Veturë luksoze, e bollshme dhe e bukur por dhe fuqishmërisht e shkathët.

 • SVO

  SVO ofron performancën e fundit në Jaguar, luksin dhe teknologjinë.

XE 300 SPORT

Stil, poezi dhe performancë emocionuese. Një kryevepër e modestisë britanike.

EMETIME TË KOMBINUARA TË GAZIT CO2 NË g/km

Të ulëta deri 153‡ në versionin Automatik

EKONOMI E KOMBINUAR E KARBURANTIT l/100km

Deri në 6.7‡ në versionin Automatik

Krenarë që vazhdojmë traditën Jaguar të dizajnit britanik të guximshëm dhe performancës sportive. Në zemrën e XE 300 SPORT qëndron një motor Ingenium 2.0 litërsh që ofron 300PS.

Ndërto vetë

DIZAJNI I KARROCERISË

XE 300 SPORT është projektuar për tu dalluar. Nga qarkimi i grilës dhe bishti me ngjyrë gri të errët me dy opsione unike të rrotave - ekziston një ndjenjë bashkëkohore kudo që të shikoni.

SIMBOLET E 300 SPORT

SIMBOLET E 300 SPORT

Grila e përparme, dera e bagazhit dhe diskofrenat shfaqin logon ekskluzive 300 SPORT.

TAPICERIA

TAPICERIA

Ndenjëset e stampuara shfaqin qepje të verdha kontrasti me gjilpërë dyshe që theksojnë në mënyrë të përkryer tapicerinë. Tapetë gome të markuar dhe tapetë metalikë - të dyja unike për XE 300 SPORT - plotësojnë hapësirën.

TIMON SHUMË-FUNKSIONAL

TIMON SHUMË-FUNKSIONAL

Kontrollet instinktive janë lehtësisht të arritshme. Timoni me tre këmbë mban funksionet më të përdorura dhe është veshur në lëkurë të butë. Timoni gjithashtu përmban markim 300 SPORT dhe kontrast të verdhë të dallueshëm.

SPECIFIKIMET E XE SPORT 300

Eksploroni specifikimet e Jaguar XE Sport 300.

SHIKO SPECIFIKIMET

PERSONALIZO XE 300 SPORT

Me gamën tonë të opsioneve dhe aksesorëve, ju mund ta bëni XE 300 SPORT me të vërtetë tuajën.

OPSIONET DHE AKSESORËT