• Jaguar F-PACE

  Makina Jaguar sportive më praktike.

 • JAGUAR E-PACE

  Makina SUV e parë kompakte nga Jaguar është një kombinim unik i pamjes, shkathtësisë dhe ngarjes dinamike.

 • JAGUAR I-PACE

  Prezantimi i SUV të parë tërësisht elektrik të performancës nga Jaguar

 • Jaguar F-TYPE

  Ringjallëse ndjesish, makinë sportive Jaguar e pastër.

 • Jaguar XE

  Vetura më e përparuar, efikase dhe e rafinuar që Jaguar ka prodhuar ndonjëherë.

 • Jaguar XF

  Veturë biznesi luksoz me dizajn të veçantë, dinamike dhe me teknologjinë e fundit.

 • Jaguar XJ

  Veturë luksoze, e bollshme dhe e bukur por dhe fuqishmërisht e shkathët.

 • SVO

  SVO ofron performancën e fundit në Jaguar, luksin dhe teknologjinë.

XE LANDMARK EDITION

Dizajni sportiv dhe stili i lëmuar - mësohuni me tërheqjen e vëmendjes.

EMETIME TË KOMBINUARA TË GAZIT CO2 NË g/km

Të ulëta deri 129‡ në versionin Manual
Të ulëta deri 137‡ në versionin Automatik

EKONOMI E KOMBINUAR E KARBURANTIT l/100km

Deri në 4.9‡ në versionin Manual
Deri në 5.2‡ në versionin Automatik

XE Landmark Edition e ngre dizajnin në nivelin tjetër. Modeli i saj i jashtëm i sigurt përfshin parakolp unik, bisht të ri dhe ekskluziv për Modelin Historik XE, rrota aliazhi 18” me 10 këmbë “Stili 1049”.

Ndërto vetë

TAPICERIA

Me një zgjedhje mes tre temash me ngjyra dhe njëmbëdhjetë rimesosh, ju mund të krijoni tapicerinë e përsosur të XE-së tuaj.

PAKETË E JASHTME

PAKETË E JASHTME

Paketa e Zezë, standarde në XE Landmark Edition, shton një ndjenjë vendosmërie dhe qëllimi. Përmban një grilë të zezë me shkëlqim, ajërmbledhëse anësore, qarkim dritaresh dhe, unike për XE Landmark Edition, kupa pasqyrash të zeza me shkëlqim - duke ofruar pak pamje dramatike. Simbolet ekskluzive Landmark në ajërmbledhëse plotësojnë pamjen.

RROTAT

RROTAT

Rrota aliazhi 18” me 10 këmbë “Stili 1049” janë ekskluzive për XE Landmark Edition. Gjithashtu disponohen rrota opsionale 19”.

TAPICERI SPORTIVE

TAPICERI SPORTIVE

Me pedale të ndritshme prej çeliku të pandryshkshëm, lëmim alumini dhe timon sportiv, XE Landmark Edition kombinon sportivitetin dhe elegancën për të krijuar më të fundit në dizajnin bashkëkohor të tapicerisë.

SPECIFIKIMET E XE Landmark Edition

Eksploroni specifikimet e XE Landmark Edition të Jaguar.

SHIKO SPECIFIKIMET

PERSONALIZO XE Landmark Edition

Me gamën tonë të opsioneve dhe aksesorëve, ju mund ta bëni XE Landmark Edition me të vërtetë tuajën.

EKSPLORONI AKSESORËT