• Jaguar F-PACE

  Makina Jaguar sportive më praktike.

 • JAGUAR E-PACE

  Makina SUV e parë kompakte nga Jaguar është një kombinim unik i pamjes, shkathtësisë dhe ngarjes dinamike.

 • JAGUAR I-PACE

  Prezantimi i SUV të parë tërësisht elektrik të performancës nga Jaguar

 • Jaguar F-TYPE

  Ringjallëse ndjesish, makinë sportive Jaguar e pastër.

 • Jaguar XE

  Vetura më e përparuar, efikase dhe e rafinuar që Jaguar ka prodhuar ndonjëherë.

 • Jaguar XF

  Veturë biznesi luksoz me dizajn të veçantë, dinamike dhe me teknologjinë e fundit.

 • Jaguar XJ

  Veturë luksoze, e bollshme dhe e bukur por dhe fuqishmërisht e shkathët.

 • SVO

  SVO ofron performancën e fundit në Jaguar, luksin dhe teknologjinë.

XE S

Mundësuar nga një motor i pabesueshëm 3.0 V6 380PS me benzinë me superkomprimues, kjo vërtet është XE-ja e fundit.

EMETIME TË KOMBINUARA TË GAZIT CO2 NË g/km

Të ulëta deri 194 në versionin Automatik

EKONOMI E KARBURANTIT l/100km (e kombinuar)

Deri në 8.1 në versionin Automatik

Kjo është vetura e fundit sportive XE. Duke kombinuar motorin e fuqishëm 3.0 me superkomprimues 380PS me V6 që gjendet në F-TYPE me trupin e veturës sportive XE krijohet një përzierje unike e fuqisë dhe praktikës.

Ndërto vetë

TAPICERIA

Me një zgjedhje mes tre temash me ngjyra dhe njëmbëdhjetë rimesosh, ju mund të krijoni tapicerinë e përsosur të XE-së tuaj.

PAKETA E KARROCERISË SË JAGUAR XE S

PAKETA E KARROCERISË SË JAGUAR XE S

Paketa e Jashtme 'S' është standard, duke e bërë XE S aq të dallueshme vizualisht sa është për tu drejtuar. Ai përfshin parakolpe me ngjyrë trupi, pragje anësore të zeza me shkëlqim, fruda të pasme të zeza me shkëlqim dhe një bisht me gdhendje.

MOTORI V6

MOTORI V6

Motori me benzinë XE S është e njëjta zemër rrahëse e disponueshme në F-TYPE. Një superkomprimues me shtjellë të dyfishtë është montuar për dimensione kompakte - vendosur nën linjat e zhdërvjellëta të XE-së. Duke fuqizuar me energjinë fenomenale 380PS mundëson që XE S të arrijë 0-100km/h në vetëm 5.0 sekonda.

TAPICERI MË SPORTIVE

TAPICERI MË SPORTIVE

Tema sportive vazhdon brenda kabinës me simbolin S në timonin e timonit dhe tapetet metalike. Një zgjedhje e rimesove prej lisi të errët, të zeze pianoje ose fibrave të karbonit plotësojnë më tej karakterin dinamik të XE S.

SPECIFIKIME TË XE S

Eksploro specifikimet e Jaguar XE S.

SHIKO SPECIFIKIMET

PERSONALIZO XE S

Me gamën tonë të opsioneve dhe aksesorëve, ju mund ta bëni XE S me të vërtetë tuajën.

eksploroni aksesorët