• Jaguar F-PACE

  Makina Jaguar sportive më praktike.

 • JAGUAR E-PACE

  Makina SUV e parë kompakte nga Jaguar është një kombinim unik i pamjes, shkathtësisë dhe ngarjes dinamike.

 • JAGUAR I-PACE

  Prezantimi i SUV të parë tërësisht elektrik të performancës nga Jaguar

 • Jaguar F-TYPE

  Ringjallëse ndjesish, makinë sportive Jaguar e pastër.

 • Jaguar XE

  Vetura më e përparuar, efikase dhe e rafinuar që Jaguar ka prodhuar ndonjëherë.

 • Jaguar XF

  Veturë biznesi luksoz me dizajn të veçantë, dinamike dhe me teknologjinë e fundit.

 • Jaguar XJ

  Veturë luksoze, e bollshme dhe e bukur por dhe fuqishmërisht e shkathët.

 • SVO

  SVO ofron performancën e fundit në Jaguar, luksin dhe teknologjinë.

XE SE

Esenca e XE-së. Teknologjia e fjalës së fundit, performanca e fokusuar te drejtuesi, përsosja e pastër Jaguar.

EMETIME TË KOMBINUARA TË GAZIT CO2 NË g/km

Të ulëta deri 126 në versionin Manual
Të ulëta deri 135 në versionin Automatik

EKONOMI E KOMBINUAR E KARBURANTIT l/100km

Deri në 4.8 në versionin Manual
Deri në 5.1 në versionin Automatik

XE SE kombinon stilin në përmasa perfekte të veturës sportive, dinamikën e avancuar të drejtimit, efikasitetin dhe performancën. Me një përzgjedhje motorësh, transmisione automatike ose manuale dhe me tërheqje si me rrota të pasme aktive dhe të gjitha rrotat aktive, ekziston një XE SE për çdo stil jetese.

Ndërto vetë

TAPICERIA

Me një zgjedhje mes tre temash me ngjyra dhe njëmbëdhjetë rimesosh, ju mund të krijoni tapicerinë e përsosur të XE-së tuaj.

DIZAJN FANTASTIK

DIZAJN FANTASTIK

Nga kofanoja e skalitur deri te shenjat e veçanta të pasme -- një shikim te XE SE dhe e kuptoni se mund të jetë vetëm një Jaguar.

SHASI DINAMIKE

SHASI DINAMIKE

XE SE përgjigjet me shkathtësi dhe performon me dinamizëm duke ruajtur gjithmonë rehatinë e udhëtimit. Sistemet e sofistikuara të suspensionit të përparmë dhe të pasmë plotësojnë një shasi që arrin një kombinim të shkëlqyer të sportivitetit dhe përsosjes.

STRUKTURË E LEHTË PREJ ALUMINI

STRUKTURË E LEHTË PREJ ALUMINI

Duke ruajtur peshën pa kompromentuar qëndrueshmërinë, shasia tepër e fortë e XE SE ofron fortësi rrotulluese shumë të lartë, duke mbështetur manovrimin e saktë. Kjo ndihmon në arritjen e shpërndarjes optimale të peshës afërsisht në raportin 50:50. Struktura e lehtë nuk ul vetëm konsumin e karburantit dhe emetimin e CO2, por kjo do të thotë se gama e XE mund të përfshijë gjithçka nga 109g/km deri në një shpejtësi maksimale deri në 250km/h.

SPECIFIKIMET E XE SE

Eksploroni specifikimet e Jaguar XE SE.

SHIKO SPECIFIKIMET

PERSONALIZO XE SE

Me gamën tonë të opsioneve dhe aksesorëve, ju mund ta bëni XE SE me të vërtetë tuajën.

eksploroni aksesorët