• Jaguar F-PACE

  Makina Jaguar sportive më praktike.

 • JAGUAR E-PACE

  Makina SUV e parë kompakte nga Jaguar është një kombinim unik i pamjes, shkathtësisë dhe ngarjes dinamike.

 • JAGUAR I-PACE

  Prezantimi i SUV të parë tërësisht elektrik të performancës nga Jaguar

 • Jaguar F-TYPE

  Ringjallëse ndjesish, makinë sportive Jaguar e pastër.

 • Jaguar XE

  Vetura më e përparuar, efikase dhe e rafinuar që Jaguar ka prodhuar ndonjëherë.

 • Jaguar XF

  Veturë biznesi luksoz me dizajn të veçantë, dinamike dhe me teknologjinë e fundit.

 • Jaguar XJ

  Veturë luksoze, e bollshme dhe e bukur por dhe fuqishmërisht e shkathët.

 • SVO

  SVO ofron performancën e fundit në Jaguar, luksin dhe teknologjinë.

XF S SALOON

XF në variantin më emocionues dhe më të fokusuar te performanca. XF me fuqi V6.

EMETIME TË GAZIT CO2 NË g/km

Të ulëta deri 158‡ në versionin Automatik

EKONOMI E KARBURANTIT e kombinuar l/100km

Nga 6.0‡ në versionin Automatik

XF S kombinon fuqinë V6 dhe luksin sportiv në stilin që të lë pa frymë. Shijoni manovrim me saktësi në sajë të suspensionit sportiv dhe cilësisë së shkëlqyeshme gjatë udhëtimit nga Dinamika Përshtatëse me Dinamikë të Konfigurueshme. Në përputhje me performancën është stili i sigurt i trupit S i plotësuar me diskofrena të kuqe, rrota aliazhi 19”, marmitë e dyfishtë, bisht me shkëlqim dhe stil unik tapicerie.

EKSPLORO XF SPORTBRAKE Ndërto vetë

LUKS I FRYMËZUAR NGA SPORTI

XF S ofron luks me stil makine sportiv. Ndenjëse sportive prej lëkure të grimcuar dhe kamoshi, pragje metalike dhe timon shumëfunksional, të gjitha kanë simbolin ekskluziv S.

DINAMIKA PËRSHTATËSE

DINAMIKA PËRSHTATËSE

Për rehati maksimale dhe kontroll të saktë, Dinamika Përshtatëse përshtat amortizatorët e kontrolluar elektronikisht për të optimizuar suspensionin e XF. Analizon drejtimin deri në 500 herë në sekondë, lëvizjet e trupit deri në 100 herë në sekondë, si dhe një sërë të dhënash të drejtuesve, për të monitoruar dhe ofruar vazhdimisht vendosjen e përkryer të suspensionit për kushtet dhe kërkesat e drejtuesit.

STILI SPORTIV

STILI SPORTIV

Me stil të guximshëm si brenda edhe jashtë, XF S ka pamje që përputhet me performancën. Duke shtuar një pamje muskulore në formën tashmë dinamike të XF-së, stili i trupit S përfshin një parakolp sportiv, bisht dhe pragje anësore me ngjyrë të zezë me shkëlqim. Në brendësi, ndenjëset sportive dhe një material unik Dark Hex krijojnë tapiceri që ka performancë në zemrën e saj.

FUQI ABSOLUTE

FUQI ABSOLUTE

XF S disponohet me motor të fuqishëm 3.0 litërsh V6 380PS që gjendet gjithashtu në F-TYPE S. Ai gjeneron performancë emocionuese me efikasitet dhe përsosje optimale. Fuqia e momentit prej 450Nm mundëson arritjen e shpejtësisë 0-100km/h në aq pak sa 5.3 sekonda dhe një shpejtësi maksimale prej 250km/h.

BËJE XF-në TËNDEN

Me një koleksion të gjerë aksesorësh të jashtëm dhe të brendshëm në dispozicion, XF është gati të përputhet me stilin tuaj dhe stilin e jetës tuaj.

SHIKONI OPSIONET DHE AKSESORËT

1 Disponueshmëria e këtyre karakteristikave, dhe nëse është standard ose opsional, varet nga tregu. Ju lutemi të konsultoheni me shitësin tuaj lokal të Jaguar për detaje. 
2 Karakteristikë standarde vetëm me transmisionin automatik. 
‡NEDC (New European Driving Cycle) është cikli i mëparshëm i përdorur për të matur konsumin e karburantit dhe emetimet në automjetet për pasagjerë në Evropë. WLTP (Worldwide harmonised Light vehicle Test Procedure) është procesi i ri në fuqi nga viti 2017, i cili mat karburantin, konsumin e energjisë, distancën dhe emetimet. Kjo është projektuar për të dhënë shifra më afër sjelljes reale të automjetit. Teston automjetet me pajisje opsionale dhe me një procedurë më rigoroze të testimit dhe profilin e ngarjes. Shifrat tregohen për NEDC dhe testet e ciklit të ri WLTP. Dallimi në shifra është për shkak të një ndryshimi në mënyrën se si testohen automjetet, sesa një reduktim i performancës.