• Jaguar F-PACE

  Makina Jaguar sportive më praktike.

 • JAGUAR E-PACE

  Makina SUV e parë kompakte nga Jaguar është një kombinim unik i pamjes, shkathtësisë dhe ngarjes dinamike.

 • JAGUAR I-PACE

  Prezantimi i SUV të parë tërësisht elektrik të performancës nga Jaguar

 • Jaguar F-TYPE

  Ringjallëse ndjesish, makinë sportive Jaguar e pastër.

 • Jaguar XE

  Vetura më e përparuar, efikase dhe e rafinuar që Jaguar ka prodhuar ndonjëherë.

 • Jaguar XF

  Veturë biznesi luksoz me dizajn të veçantë, dinamike dhe me teknologjinë e fundit.

 • Jaguar XJ

  Veturë luksoze, e bollshme dhe e bukur por dhe fuqishmërisht e shkathët.

 • SVO

  SVO ofron performancën e fundit në Jaguar, luksin dhe teknologjinë.

XF 300 SPORT

Dizajn mbresëlënës.

EMETIME TË CO2 në g/km

Të ulëta deri 160‡ në versionin Automatik

EKONOMIA E KARBURANTIT e kombinuar l/100km

Nga 6.1‡ në versionin Automatik

Linjat e rafinuara dhe aerodinamike paraqesin ndryshe fuqinë që ndodhet poshtë. XF 300 SPORT ofron elegancë joshëse me performancë dinamike. Zgjidhni midis një motori benzine 2.0 litërsh dhe një motor nafte 3.0 litërsh, të dyja japin 300PS kuaj fuqi.

NDËRTO VETË

DIZAJNI I KARROCERISË

Karakteristikat Stilim nga qarkimi i grilës dhe ajërmbledhëseve anësore në ngjyrë gri të errët deri te rrotat 19” ngjyrë gri metalike të errët me prerje diamanti i japin XF 300 SPORT personalitetin e saj të veçantë.

TAPICERIA

Detajet ekskluzive të Stilim si qepje kontrasti të verdhë me gjilpërë dyshe, tapetë marke dhe pragje metalike marke.

PJESA E PËRPARME

SIMBOLE UNIKE

Karakteristika ekskluzive të XF 300 Sport në grilën e përparme, diskofrena dhe pjesën e prapme të automjetit.

SHKARKO NJË BROSHURË

Shkarkoni broshurën më të fundit të XF-së për informacione të mëtejshme rreth gamës.

SHKARKO NJË BROSHURË

SPECIFIKIMET

Shikoni informacion të detajuar të performancës, të dhënat e motorit dhe shifra të tjera kryesore për të gjithë gamën XF.

SHIKO SPECIFIKIMET

1 Karakteristikë opsionale. 
2 Disponueshmëria e këtyre karakteristikave, dhe nëse është standard ose opsional, varet nga tregu. Ju lutemi të konsultoheni me shitësin tuaj lokal të Jaguar për detaje. 
3 Karakteristikë standarde vetëm me transmisionin automatik.
‡Të gjitha shifrat janë objektiva të prodhuesit dhe i nënshtrohen konfirmimit përfundimtar përpara prodhimit. Vini re se emetimet CO2 dhe shifrat e ekonomisë së karburantit mund të ndryshojnë sipas rrotave dhe shifrat më të ulëta mund të mos jetë të arritshme me rrota standarde.