• Jaguar F-PACE

  Makina Jaguar sportive më praktike.

 • JAGUAR E-PACE

  Makina SUV e parë kompakte nga Jaguar është një kombinim unik i pamjes, shkathtësisë dhe ngarjes dinamike.

 • JAGUAR I-PACE

  Prezantimi i SUV të parë tërësisht elektrik të performancës nga Jaguar

 • Jaguar F-TYPE

  Ringjallëse ndjesish, makinë sportive Jaguar e pastër.

 • Jaguar XE

  Vetura më e përparuar, efikase dhe e rafinuar që Jaguar ka prodhuar ndonjëherë.

 • Jaguar XF

  Veturë biznesi luksoz me dizajn të veçantë, dinamike dhe me teknologjinë e fundit.

 • Jaguar XJ

  Veturë luksoze, e bollshme dhe e bukur por dhe fuqishmërisht e shkathët.

 • SVO

  SVO ofron performancën e fundit në Jaguar, luksin dhe teknologjinë.

XF PORTFOLIO SPORTBRAKE

Kulmi i luksit dhe zejtarisë së XF-së.

EMETIME TË GAZIT CO2 në g/km

Të ulëta deri 134‡ në versionin Manual
Të ulëta deri 142‡ në versionin Automatik

EKONOMI E KARBURANTIT e kombinuar l/100km

Nga 5.1‡ në versionin Manual
Nga 5.4‡ në versionin Automatik

Portfolio është XF në variantin më luksoz. Pamja e jashtme e hijshme e XF-së theksohet rrota aliazhit 18” si standard. Brenda, materialet me cilësi shumë të lartë janë punuar me vëmendje të përpiktë ndaj detajeve për të krijuar tapiceri me stil dhe rehati supreme.

Eksploro XF Saloon Ndërto vetë

ELEGANCA E TAPICERISË

Shprehni stilin tuaj me zgjedhjen më të gjerë të disponueshme në XF. Rehatohuni në tapicerinë tuaj të përsosur me luksin cilësor të ndenjëseve prej lëkure Windsor.

TAPICERI LËKURE WINDSOR

TAPICERI LËKURE WINDSOR

Lëkura Windsor përdoret te ndenjëset me brazda të XF Portfolio dhe rimesoja e panelit e instrumenteve. Ky material cilësor i butë, i grimcuar ofron më të mirën në rehati. Disponohet një gamë prej pesë ngjyrash për ndenjëset.

NDENJËSE ME PËRSHTATJE ME 10X10 POZICIONE

NDENJËSE ME PËRSHTATJE ME 10X10 POZICIONE

Për luks dhe rehati të shtuar, XF Portfolio ofron ndenjëse lëkure më përshtatje elektrike në 10x10 pozicione. Funksioni i kujtesës1 mund të rivendosë pozicionin e drejtuesit, pasqyrat e jashtme dhe timonin sipas pozicioneve të personalizuara të ngasjes.

ZGJEDHJE LUKSOZE

ZGJEDHJE LUKSOZE

Zgjidhni nga gamat tona të prej druri elegant, alumini bashkëkohor ose rimeso me fibra karboni të stilit sportiv, tavan kamoshi dhe lëkurë Windsor.

Imazhi tregon një ekran opsional Touch Pro

BËJE XF-në TËNDEN

Me një koleksion të gjerë aksesorësh të jashtëm dhe të brendshëm në dispozicion, XF është gati të përputhet me stilin tuaj dhe stilin e jetës tuaj.

Eksploroni aksesorët

1 Disponueshmëria e këtyre karakteristikave, dhe nëse është standard ose opsional, varet nga tregu. Ju lutemi të konsultoheni me shitësin tuaj lokal të Jaguar për detaje. 
2 Karakteristikë standarde vetëm me transmisionin automatik.
Të gjitha shifrat janë objektiva të prodhuesit dhe i nënshtrohen konfirmimit përfundimtar përpara prodhimit. Vini re se emetimet CO2 dhe shifrat e ekonomisë së karburantit mund të ndryshojnë sipas rrotave dhe shifrat më të ulëta mund të mos jetë të arritshme me rrota standarde.