• Jaguar F-PACE

  Makina Jaguar sportive më praktike.

 • JAGUAR E-PACE

  Makina SUV e parë kompakte nga Jaguar është një kombinim unik i pamjes, shkathtësisë dhe ngarjes dinamike.

 • JAGUAR I-PACE

  Prezantimi i SUV të parë tërësisht elektrik të performancës nga Jaguar

 • Jaguar F-TYPE

  Ringjallëse ndjesish, makinë sportive Jaguar e pastër.

 • Jaguar XE

  Vetura më e përparuar, efikase dhe e rafinuar që Jaguar ka prodhuar ndonjëherë.

 • Jaguar XF

  Veturë biznesi luksoz me dizajn të veçantë, dinamike dhe me teknologjinë e fundit.

 • Jaguar XJ

  Veturë luksoze, e bollshme dhe e bukur por dhe fuqishmërisht e shkathët.

 • SVO

  SVO ofron performancën e fundit në Jaguar, luksin dhe teknologjinë.

XF PURE SPORTBRAKE

Thelbi i XF-së. Performanca Jaguar e fokusuar te drejtuesi e kombinuar me efikasitet.

EMETIME TË GAZIT CO2 në g/km

Të ulëta deri 134‡ në versionin Manual
Të ulëta deri 142‡ në versionin Automatik

EKONOMI E KARBURANTIT e kombinuar l/100km

Nga 5.1‡ në versionin Manual
Nga 5.4‡ në versionin Automatik

Një pamje e mrekullueshme, aerodinamike me tapiceri bashkëkohore që përputhet. XF Pure ofron rehati dhe siguron sistemin e ri InControl të info-zbavitjes së Jaguar përmes një ekrani me prekje prej 8” për të bërë më të këndshëm drejtimin e makinës. Nëse doni të vendosni theksin në ecurinë apo ekonominë, një sërë motorësh dhe transmisionesh janë në dispozicion.

Eksploro XF Saloon Ndërto vetë

FINESË E QARTË

Ju do të gjeni teknologjinë më të fundit dhe zejtarinë bashkëkohore në XF Pure. Ndenjëse e ndryshueshme në 8x8 pozicione dhe rimeso me shkëlqim të zi të punuar me dorë ofrojnë rehati dhe stil. Përmirëson çdo drejtim një sistem info-zbavitës i avancuar dhe një sistem Jaguar Sound System 125W me 8 altoparlantë.

ZGJEDHJA E TRANSMISIONIT

ZGJEDHJA E TRANSMISIONIT

XF është në dispozicion me një transmision manual me 6 shpejtësi1 ose automatik me 8 shpejtësi. Versioni manual jep ndryshime të lehta, të sakta dhe nivele të shkëlqyera të rehatisë. Ndërsa versioni automatik është i qetë me ndërrim të shpejtë për përshpejtim pa mundim.

Imazhi tregon transmisionin automatik.

BËRTHAMA E PERFORMANCËS

BËRTHAMA E PERFORMANCËS

XF ofron një sërë motorësh nga motori 2.0 litërsh me 4 cilindra E-Performance me 163PS kuaj fuqi që jep emetime CO2 deri në 134g/km, deri në motorin 2.0 litërsh me 4 cilindra me 250PS kuaj fuqi me shpejtësi 0-100km/h në 6.9 sekonda. Nëse doni efikasitetin ose performancën e Jaguar, ekziston një XF për ju.

KOSTOJA TOTALE E PRONËSISË

KOSTOJA TOTALE E PRONËSISË

Ne kemi projektuar XF-në për ta mbajtur koston totale të pronësisë të ulët. Ajo mund të sjellë efikasitet të lakmueshëm me shifra të mira të ekonomisë së karburantit prej 5.1 l/100km dhe emetime të CO2 deri në 134g/km.

BËJE XF-në TËNDEN

Me një koleksion të gjerë aksesorësh të jashtëm dhe të brendshëm në dispozicion, XF është gati të përputhet me stilin tuaj dhe stilin e jetës tuaj.

Eksploroni aksesorët

1 Transmisioni manual disponohet në motorët Ingenium 2.0 litërsh me 4 cilindra 163PS (E-Performance) dhe 2.0 litërsh me 4 cilindra 180PS me naftë me turbokomprimues. 
2 Disponueshmëria e këtyre karakteristikave, dhe nëse është standard ose opsional, varet nga tregu. Ju lutemi të konsultoheni me shitësin tuaj lokal të Jaguar për detaje. 
3 Karakteristikë standarde vetëm me transmisionin automatik.
Të gjitha shifrat janë objektiva të prodhuesit dhe i nënshtrohen konfirmimit përfundimtar përpara prodhimit. Vini re se emetimet CO2 dhe shifrat e ekonomisë së karburantit mund të ndryshojnë sipas rrotave dhe shifrat më të ulëta mund të mos jetë të arritshme me rrota standarde.