• Jaguar F-PACE

  Makina Jaguar sportive më praktike.

 • JAGUAR E-PACE

  Makina SUV e parë kompakte nga Jaguar është një kombinim unik i pamjes, shkathtësisë dhe ngarjes dinamike.

 • JAGUAR I-PACE

  Prezantimi i SUV të parë tërësisht elektrik të performancës nga Jaguar

 • Jaguar F-TYPE

  Ringjallëse ndjesish, makinë sportive Jaguar e pastër.

 • Jaguar XE

  Vetura më e përparuar, efikase dhe e rafinuar që Jaguar ka prodhuar ndonjëherë.

 • Jaguar XF

  Veturë biznesi luksoz me dizajn të veçantë, dinamike dhe me teknologjinë e fundit.

 • Jaguar XJ

  Veturë luksoze, e bollshme dhe e bukur por dhe fuqishmërisht e shkathët.

 • SVO

  SVO ofron performancën e fundit në Jaguar, luksin dhe teknologjinë.

XJ AUTOBIOGRAPHY LWB

Autobiography XJ është maja e gamës XJ me luks dhe stil unik qoftë nëse jeni pas timonit ose në ndenjëset e pasagjerëve.

FUQI MAKSIMALE (5.0 V8)

510PS
625Nm

PËRSHPEJTIM

0-100km/h në 4.9 sekonda

SHPEJTËSIA MAKSIMALE

250km/h

Zgjidhni dinamizmin dhe efikasitetin e ofruar nga një motor 3.0 litërsh 300 PS me naftë me turbokomprimues. Ose fuqi të rafinuar nga një motor 3.0 litërsh V6 340PS me benzinë me superkomprimues, të disponueshëm me të gjitha rrotat aktive. Performanca supreme vihet në dispozicion nga një motor 5.0 litërsh V8 510PS me benzinë me superkomprimues.

NDËRTO VETË

STILIM I BRENDSHËM UNIK

Ndenjëse prej lëkure ngjyrë fildishi aniline me vrima me qepje kontrasti mineral, me kroskotin e sipërm me ngjyrë minerale, tavanin prej lëkure me ngjyrë minerale, rimeso lisi me shkëlqim.

ASISTENCA E PARKIMIT ME NDIHMËN E PARKIMIT 360°

Kontrolli i Parkimit me Ndihmën e Parkimit 360° përdor sensorët ultrasonikë të përparmë, të pasmë dhe anësore për t'ju njoftuar afërsinë e objekteve dhe makinave të tjera kur parkoni ose dilni nga parkimi pingul. Asistenca e Parkimit automatikisht e drejton XJ në një hapësirë ​​ndërsa shoferi përdor pedalet. Sistemi Kamera Rrethuese përdor pesë kamera për të siguruar shikime të shumëfishta rreth automjetit.

Eksploro teknologjinë brenda makinës

SISTEMET AUDIO MERIDIAN™

Përjetoni zgjedhjen tuaj të muzikës me më shumë qartësi e saktësi se kurrë më parë, në sajë të teknologjisë supreme të audios nga Meridian. Zgjidhni nga tre sisteme të ndryshme të teknologjisë audio Meridian për të ofruar muzikë të ngjashme me koncertet në Jaguar tuaj. Teknologjia inovative si altoparlant basi me dy kanale, përshtatja me kabinën, formimi i digës dixhitale dhe procesi i përpunimit të sinjalit dixhital (DSP) sigurojnë akustikë autentike makine për të gjitha udhëtimet tuaja.

Eksploro Meridianin

SPECIFIKIMI I MODELIT XJ AUTOBIOGRAPHY

Eksploro specifikimet e Jaguar XJ Autobiography

Shiko Specifikimet e XJ

PERSONALIZONI MODELIN TUAJ

Krijoni XJ-në perfekt për stilin tuaj të drejtimit të makinës, stilin tuaj të biznesit dhe stilin e jetës tuaj.

NDËRTO VETË