• Jaguar F-PACE

  Makina Jaguar sportive më praktike.

 • JAGUAR E-PACE

  Makina SUV e parë kompakte nga Jaguar është një kombinim unik i pamjes, shkathtësisë dhe ngarjes dinamike.

 • JAGUAR I-PACE

  Prezantimi i SUV të parë tërësisht elektrik të performancës nga Jaguar

 • Jaguar F-TYPE

  Ringjallëse ndjesish, makinë sportive Jaguar e pastër.

 • Jaguar XE

  Vetura më e përparuar, efikase dhe e rafinuar që Jaguar ka prodhuar ndonjëherë.

 • Jaguar XF

  Veturë biznesi luksoz me dizajn të veçantë, dinamike dhe me teknologjinë e fundit.

 • Jaguar XJ

  Veturë luksoze, e bollshme dhe e bukur por dhe fuqishmërisht e shkathët.

 • SVO

  SVO ofron performancën e fundit në Jaguar, luksin dhe teknologjinë.

TEKNOLOGJIA BRENDA MAKINËS

Sistemet e avancuara të asistencës së shoferit të XJ ju mbajnë të sigurt, të lidhur dhe argëtuar.
CO2 EMISSIONS g/km

As low as 99 on Manual
As low as 106 on Automatic

FUEL ECONOMY Combined mpg (l/100km)

From 75.0 (3.8) on Manual
From 68.9 (4.1) on Automatic

XJ përmban sistemin më të fundit të info-zbavitjes Touch Pro nga Jaguar në makinë si standard. Reagues, intuitiv dhe integruar në mënyrë të pandërprerë - Jaguar ofron zgjidhje që rrisin fuqishëm makinën tuaj.

NDËRTO VETË

Play

AUTOMJET I LIDHUR

Të gjitha modelet e XJ-së përfshijnë sistemin e info-zbavitjes, Touch Pro, të Jaguar-it. Sistemi integrohet në mënyrë të përsosur me telefonin tuaj inteligjent për të ofruar një gamë shërbimesh që rrisin eksperiencën në drejtimin e makinës duke ju mbajtur të lidhur gjatë kohës që jeni në lëvizje.

KONTROLLI I EKRANIT ME PREKJE

KONTROLLI I EKRANIT ME PREKJE

Qendra e komandës së XJ është ekrani me prekje. Kjo ndërfaqe shumë intuitive me prekje shumëfishe mund të personalizohet edhe përdor gjeste të njohura të telefonit inteligjent e tabletit - thjesht prekni, pickoni për të zmadhuar dhe rrëshqisni për veprim të shpejtë dhe të saktë.

EKRANI INTERAKTIV I DREJTUESIT

Ekrani interaktiv i drejtuesit me definicion të lartë të XJ sjell informacion në jetë - një ekran 12.3” HD TFT që zëvendëson grupin tradicional të panelit. Ky ekran i fuqishëm me shumë shtresa, me projektim virtual kombinon një ndërfaqe grafike të lehtë për t'u përdorur me funksionalitet të avancuar për ta bërë makinën edhe më shumë të kënaqshme. Mund të zgjidhni nga katër tema të parazgjedhura të ekranit ose pamjen e plotë 3D të hartave.

ZBAVITJA NË NDENJËSET E PASME

ZBAVITJA NË NDENJËSET E PASME

Sistemi opsional i zbavitjes në pjesën e pasme përmban veçoritë e vendosura në ekran 10” HD që hapet. Raporti i aspektit 16:9 do të thotë se përputhen në mënyrë të përkryer me shikimin në ekran të plotë të filmave. Dhe pasi sistemi është i pajisur me kufje pa tela dhe telekomandë, si dhe porta USB dhe HDMI që mbështesin shumë tablete dhe telefonë inteligjent, XJ mund t'i mbajë të gjithë të lidhur pa mundim.

SISTEMET AUDIO MERIDIAN™

Marka britanike të famshme për dizajn, inovacion dhe performancë, Jaguar dhe Meridian kanë formuar një partneritet ideal për t'ju sjellë një eksperiencë koncertesh. Algoritmi i Meridianit siguron një tingull të jashtëzakonshëm për ju dhe për të gjithë pasagjerët tuaj.

Eksploro Meridian
SIGURI E ZGJERUAR

SIGURI E ZGJERUAR

XJ është projektuar për sigurinë maksimale në pushim dhe në lëvizje. Një alarm dhe frenues motori janë të pajisur si standard. Ju mund ta përdorni pultin tuaj për të kyçur në distancë dhe për të kyçur dyfish XJ-në ose, në të kundërt, bëni të njëjtën gjë nëpërmjet një butoni të fshehur në dorezën e derës. Ndërsa largoheni, dyert mund të programohen për t'u bllokuar automatikisht me një shpejtësi të paracaktuar.

XJ është vetura supreme e Jaguar. Është kombinimi i përsosur i teknologjisë së përparuar, me dinamikë të automjeteve sportive dhe luks pompoz. Krijoni XJ-në tuaj të përsosur me konfiguruesin tonë.

Ndërto vetë
*Ndërsa nxjerrim InControl, disa karakteristika specifike të përshkruara mund të jenë opsionale dhe në varësi të tregut ose tërheqjes motorike. Ju lutemi të konsultoheni me faqen specifike sipas shtetit të internetit të Jaguar-it ose shitësin tuaj të autorizuar të Jaguar-it për disponueshmërinë dhe kushtet e plota në vendin tuaj. Karakteristika të caktuara kërkojnë një kartë SIM të përshtatshme me një kontratë të përshtatshme me të dhëna e cila do të kërkojë abonim të mëtejshëm pas afatit fillestar të këshilluar nga shitësi juaj i autorizuar. Lidhshmëria celulare nuk mund të garantohet në të gjitha vendndodhjet. Informacioni dhe imazhet e shfaqura në këtë faqe në lidhje me teknologjinë InControl, duke përfshirë ekranet ose sekuencat, u nënshtrohen përditësimeve të softuerit, kontrollit të versionit dhe ndryshimeve të tjera të sistemit/vizuale në varësi të opsioneve të zgjedhura. Të gjitha karakteristikat brenda automjetit duhet të përdoren nga drejtuesit vetëm kur janë të sigurt për ta. Drejtuesit duhet të sigurohen se janë në kontroll të plotë të automjetit në çdo kohë.