• Jaguar F-PACE

  Makina Jaguar sportive më praktike.

 • JAGUAR E-PACE

  Makina SUV e parë kompakte nga Jaguar është një kombinim unik i pamjes, shkathtësisë dhe ngarjes dinamike.

 • JAGUAR I-PACE

  Prezantimi i SUV të parë tërësisht elektrik të performancës nga Jaguar

 • Jaguar F-TYPE

  Ringjallëse ndjesish, makinë sportive Jaguar e pastër.

 • Jaguar XE

  Vetura më e përparuar, efikase dhe e rafinuar që Jaguar ka prodhuar ndonjëherë.

 • Jaguar XF

  Veturë biznesi luksoz me dizajn të veçantë, dinamike dhe me teknologjinë e fundit.

 • Jaguar XJ

  Veturë luksoze, e bollshme dhe e bukur por dhe fuqishmërisht e shkathët.

 • SVO

  SVO ofron performancën e fundit në Jaguar, luksin dhe teknologjinë.

XJ LUXURY LWB

XJ Luxury ofron një eksperiencë drejtimi të lehtë me tapiceri të rafinuar të krijuar për të nxitur shqisat.

FUQI MAKSIMALE (3.0 V6 ME RROTA TË PASME AKTIVE)

340PS
450Nm

PËRSHPEJTIMI

0-100km/h në 5.9 sekonda

SHPEJTËSIA MAKSIMALE

250km/h

Motori 3.0 litërsh 300PS i Jaguar ofron performancë të përmirësuar dhe efikasitet të karburantit duke arritur shpejtësinë 0-100km/h në 6.2 sekonda dhe momentin 700Nm.

Eksploro bazën standarde të rrotave Ndërto vetë

JAGUAR XJ LUXURY

Ndenjëse lëkure të grimcuara Cashew Bond me kroskotin e sipërm me ngjyrë zhardhok kërpudhash, me tavan ngjyrë fildishi Morzine, rimeso lisi me shkëlqim dhe tapetë me ngjyrë zhardhok kërpudhash.

KONTROLLI I LËVIZJES NË TË GJITHA SIPËRFAQET

Kontrolli i Lëvizjes në të Gjitha Sipërfaqet (ASPC) i Jaguar është një kontroll i shpejtësisë me shpejtësi të ulët, që vihet në funksionim ndërmjet shpejtësive 3.6km/h dhe 30km/h. E ndihmon XJ-në të përballojë situatat me tërheqje të ulët, pavarësisht nga moti dhe i lejon shoferëve të përqëndrohen në drejtimin e automjetit. Sistemi gjithashtu ka një funksion largues që i lejon XJ-së të largohet nga pjesa e mbetur e sipërfaqeve të rrëshqitshme, si dhe një funksion të zbritjes në pjerrësi që kontrollon shpejtësinë e automjeteve në pjerrësitë më të rrëpirëta.

eksploro eksperiencën e drejtimit

FENERË LED TË PLOTA

Dritat LED të plota energji efikase përmirësojnë dukshmërinë dhe janë të dizajnuara për rehati optimale me një model jashtëzakonisht të qetë rrezesh. Drita LED është më afër dritës së vërtetë të lejuar që syri i njeriut të shohë objekte më lehtë.

Eksploro teknologjinë brenda makinës

TAVAN PANORAMIK PREJ XHAMI

Një tavan xhami panoramik, që reflekton ngrohjen, fashitet mbrapa dhe mbi ndenjëset e pasme duke mbushur brendësinë me dritë natyrore dhe duke filtruar rrezet UV.

Eksploro pamjen e jashtme

SPECIFIKIMI I MODELIT XJ LUXURY

Eksploro specifikimet e Jaguar XJ Luxury

shiko specifikimet xj

PERSONALIZONI MODELIN TUAJ

Krijoni XJ-në perfekt për stilin tuaj të drejtimit të makinës, stilin tuaj të biznesit dhe stilin e jetës tuaj.

NDËRTO VETË