• Jaguar F-PACE

  Makina Jaguar sportive më praktike.

 • JAGUAR E-PACE

  Makina SUV e parë kompakte nga Jaguar është një kombinim unik i pamjes, shkathtësisë dhe ngarjes dinamike.

 • JAGUAR I-PACE

  Prezantimi i SUV të parë tërësisht elektrik të performancës nga Jaguar

 • Jaguar F-TYPE

  Ringjallëse ndjesish, makinë sportive Jaguar e pastër.

 • Jaguar XE

  Vetura më e përparuar, efikase dhe e rafinuar që Jaguar ka prodhuar ndonjëherë.

 • Jaguar XF

  Veturë biznesi luksoz me dizajn të veçantë, dinamike dhe me teknologjinë e fundit.

 • Jaguar XJ

  Veturë luksoze, e bollshme dhe e bukur por dhe fuqishmërisht e shkathët.

 • SVO

  SVO ofron performancën e fundit në Jaguar, luksin dhe teknologjinë.

XJ50 LWB

Me teknologjitë e avancuara të ngasjes dhe komoditetin më të lartë, XJ50 është vërtet unike në llojin e vet.

FUQI MAKSIMALE (5.0 V8)

340PS
450Nm

PËRSHPEJTIM

0-100km/h në 5,9 sekonda

SHPEJTËSIA MAKSIMALE

250km/h

Me një motor të rafinuar dhe një sërë teknologjish drejtimi të përparuara, XJ50 sjell përsosjen e një automjeti luksoz me reagueshmërinë dhe përfshirjen e drejtuesit të një veture sportive.

XJ ME BOSHT QENDROR STANDARD NDËRTO VETË

I KËNDSHËM NË PREKJE

XJ50 përmban ndenjëse të bukura prej lëkure me grimcim të butë në model me qepje tegel kontrasti në formë diamanti. Koordinimi ekskluziv i ngjyrave vazhdon në të gjithë kabinën.

VEÇANËRISHT LUKSOZ

Do të zbuloni cilësinë në zejtarisë në të gjithë tapicerinë e XJ-së që e dallon nga të tjerat.

EKSPLORO PAMJEN E BRENDSHME

SINONIM ME STILIN

XJ50-ja duket vërtet e dallueshme, në sajë të rrotave unike 20” prej aliazhi me 5 këmbë “Stili 5045” me të zeza me shkëlqim Prerje Diamanti dhe markim kromi të hollë në ajërmbledhëset anësorë dhe derën e bagazhit. Që ky model kryesor i Jaguar të dallohet më shumë, kombinon ekskluzivisht parakolpet dhe prapakolpet bindëse të XJ Autobiography me një rrjetë grile të zezë.

EKSPLORO PAMJEN E JASHTME

PERFORMANCA DHE PËRSOSJA

Qoftë nëse jeni duke përshpejtuar, marrë kthesa ose lëvizur në terren të paniveluar, Dinamika Përshtatëse e XJ50 e monitoron makinën deri në 500 herë në sekondë. Duke punuar bashkë me suspensionin me ajër vazhdimisht ndryshon amortizimin për t’ju përshtatur terrenit. Këto përshtatje inteligjente e mbajnë XJ-në të niveluar dhe të qëndrueshme, duke përmirësuar kontrollin pa humbje të rehatisë.

EKSPLORO EKSPERIENCËN E DREJTIMIT

SPECIFIKIMI I MODELIT XJ50

Eksploro specifikimet e Jaguar XJ50.

SHIKO SPECIFIKIMET XJ

PERSONALIZONI MODELIN TUAJ

Krijoni XJ-në perfekt për stilin tuaj të drejtimit të makinës, stilin tuaj të biznesit dhe stilin e jetës tuaj.

NDËRTO VETË