• Jaguar F-PACE

  Makina Jaguar sportive më praktike.

 • JAGUAR E-PACE

  Makina SUV e parë kompakte nga Jaguar është një kombinim unik i pamjes, shkathtësisë dhe ngarjes dinamike.

 • JAGUAR I-PACE

  Prezantimi i SUV të parë tërësisht elektrik të performancës nga Jaguar

 • Jaguar F-TYPE

  Ringjallëse ndjesish, makinë sportive Jaguar e pastër.

 • Jaguar XE

  Vetura më e përparuar, efikase dhe e rafinuar që Jaguar ka prodhuar ndonjëherë.

 • Jaguar XF

  Veturë biznesi luksoz me dizajn të veçantë, dinamike dhe me teknologjinë e fundit.

 • Jaguar XJ

  Veturë luksoze, e bollshme dhe e bukur por dhe fuqishmërisht e shkathët.

 • SVO

  SVO ofron performancën e fundit në Jaguar, luksin dhe teknologjinë.

XJ PORTFOLIO SWB

XJ Portfolio ofron mundësi për personalizim të shtuar dhe stilim më të veçantë të brendshëm.

FUQI MAKSIMALE (3.0 V6 ME TË GJITHA RROTAT AKTIVE)

340PS
450Nm

PËRSHPEJTIM

0-100km/h në 6.4 sekonda

SHPEJTËSIA MAKSIMALE

250km/h

Zgjidhni performancën nga një motor 3.0 litërsh 300 PS me naftë me turbokomprimues. Apo fuqi të plotë nga një motor 3.0 litërsh V6 340PS me benzinë me superkomprimues.

Eksploro bazën e gjatë të rrotave Ndërto vetë

STILIM I BRENDSHËM UNIK

Ndenjëse prej lëkure ngjyrë abanozi të butë të grimcuar me vrima me qepje tegel me kontrast, me kroskotin e sipërm me ngjyrë abanozi, tavanin prej kamoshi me ngjyrë fildishi, rimeso e zezë shkëlqyese me motive.

FENERË LED TË PLOTË ME NDRIÇIM PËRSHTATËS DHE ASISTENCA E RREZES SË FORTË AUTOMATIKE

FENERË LED TË PLOTË ME NDRIÇIM PËRSHTATËS DHE ASISTENCA E RREZES SË FORTË AUTOMATIKE

Duke minimizuar konsumit të energjisë dhe përmirësuar dukshmërinë, dritat LED të plota efikase të XJ janë dizajnuar për rehati optimale me një model jashtëzakonisht të qetë të rrezeve. Ndriçimi përshtatës* i përshtatet të dhënave të drejtimit për të hedhur një rreze më të thellë në qoshe, ndërsa Asistenca e Rrezes së Fortë Automatike* (AHBA) ndjen automjetet në ardhje dhe automatikisht zgjedh rreze të lartë ose të ulur sipas nevojës.

SISTEMET AUDIO MERIDIAN™

Përjetoni zgjedhjen tuaj të muzikës me më shumë qartësi e saktësi se kurrë më parë, në sajë të teknologjisë supreme të audios nga Meridian. Zgjidhni nga tre sisteme të ndryshme të teknologjisë audio Meridian për të ofruar muzikë të ngjashme me koncertet në Jaguar tuaj. Teknologjia inovative si altoparlant basi me dy kanale, përshtatja me kabinën, formimi i digës dixhitale dhe procesi i përpunimit të sinjalit dixhital (DSP) sigurojnë akustikë autentike makine për të gjitha udhëtimet tuaja.

Eksploro Meridianin
KONTROLLI I KLIMËS ME KATËR ZONA

KONTROLLI I KLIMËS ME KATËR ZONA

Ndryshoni ambientin sipas përshtatjes tuaj dhe pasagjerëve tuaj me kontrollin e klimës në katër zona, që përfshin thithjen e ajrit dhe filtrimin e aromave, kontrollin e lagështisë dhe heqjen automatike të brymës.

SPECIFIKIMI I MODELIT XJ PORTFOLIO

Eksploro specifikimet e Jaguar XJ Portfolio

Shiko Specifikimet e XJ

PERSONALIZONI MODELIN TUAJ

Krijoni XJ-në perfekt për stilin tuaj të drejtimit të makinës, stilin tuaj të biznesit dhe stilin e jetës tuaj.

NDËRTO VETË