• Jaguar F-PACE

  Makina Jaguar sportive më praktike.

 • JAGUAR E-PACE

  Makina SUV e parë kompakte nga Jaguar është një kombinim unik i pamjes, shkathtësisë dhe ngarjes dinamike.

 • JAGUAR I-PACE

  Prezantimi i SUV të parë tërësisht elektrik të performancës nga Jaguar

 • Jaguar F-TYPE

  Ringjallëse ndjesish, makinë sportive Jaguar e pastër.

 • Jaguar XE

  Vetura më e përparuar, efikase dhe e rafinuar që Jaguar ka prodhuar ndonjëherë.

 • Jaguar XF

  Veturë biznesi luksoz me dizajn të veçantë, dinamike dhe me teknologjinë e fundit.

 • Jaguar XJ

  Veturë luksoze, e bollshme dhe e bukur por dhe fuqishmërisht e shkathët.

 • SVO

  SVO ofron performancën e fundit në Jaguar, luksin dhe teknologjinë.

XJ R-SPORT SWB

Stili sportiv unik shton një dimension tjetër për emocionim dhe përvojën e makinës që është XJ R-Sport.

FUQI MAKSIMALE (3.0 V6 ME TË GJITHA RROTAT AKTIVE)

340PS
450Nm

PËRSHPEJTIM

0-100km/h në 6.4 sekonda

SHPEJTËSIA MAKSIMALE

250km/h

Zgjidhni performancën nga një motor 3.0 litërsh 300 PS me naftë me turbokomprimues. Apo fuqi të plotë nga një motor 3.0 litërsh V6 340PS me benzinë me superkomprimues, të disponueshëm me të gjitha rrotat aktive.

Ndërto vetë

STILIM I BRENDSHËM UNIK

Ndenjëse prej lëkure ngjyrë abanozi të butë të grimcuar me vrima me qepje speci të kuq me tegel me kontrast, me kroskotin e sipërm me ngjyrë abanozi, tavanin prej kamoshi me ngjyrë fildishi, rimeso e zezë shkëlqyese me motive dhe tapete ngjyrë abanozi.

STILIM I PAMJES SË JASHTME R-SPORT

STILIM I PAMJES SË JASHTME R-SPORT

Duke theksuar qëndrimin sportiv të XJ, kjo përfshin një grilë radiatori të zezë me shkëlqim, ndarëse e përparme, bisht prapa, fruda të pasme të zeza me shkëlqim dhe pragje anësore aerodinamike “R”.

NDENJËSE SPORTIVE

NDENJËSE SPORTIVE

Tapiceria prej lëkure të butë ofrohet në tre ngjyra të guximshme dhe përmban elemente të rregullueshme anësore që sigurojnë shoferin dhe pasagjerin me mbështetje të jashtëzakonshme anësore gjatë kthesave të vështira.

MARKIMI R-SPORT

MARKIMI R-SPORT

Prekja e fundit sigurohet nga logoja ekskluzive "R-Sport" e cila shfaqet në timon, pragje dhe grykat anësore.

SPECIFIKIMI I MODELIT XJ R-SPORT

Eksploro specifikimet e Jaguar XJ R-Sport

Shiko Specifikimet e XJ

PERSONALIZONI MODELIN TUAJ

Krijoni XJ-në perfekt për stilin tuaj të drejtimit të makinës, stilin tuaj të biznesit dhe stilin e jetës tuaj.

NDËRTO VETË