• Jaguar F-PACE

  Makina Jaguar sportive më praktike.

 • JAGUAR E-PACE

  Makina SUV e parë kompakte nga Jaguar është një kombinim unik i pamjes, shkathtësisë dhe ngarjes dinamike.

 • JAGUAR I-PACE

  Prezantimi i SUV të parë tërësisht elektrik të performancës nga Jaguar

 • Jaguar F-TYPE

  Ringjallëse ndjesish, makinë sportive Jaguar e pastër.

 • Jaguar XE

  Vetura më e përparuar, efikase dhe e rafinuar që Jaguar ka prodhuar ndonjëherë.

 • Jaguar XF

  Veturë biznesi luksoz me dizajn të veçantë, dinamike dhe me teknologjinë e fundit.

 • Jaguar XJ

  Veturë luksoze, e bollshme dhe e bukur por dhe fuqishmërisht e shkathët.

 • SVO

  SVO ofron performancën e fundit në Jaguar, luksin dhe teknologjinë.

Luaj

XJR575 SWB

XJ më i fuqishëm ndonjëherë. Prezenca e saj deklaruese vetëm lë të kuptohet fuqia brenda.

FUQI MAKSIMALE (5.0 V8)

575PS
700Nm

PËRSHPEJTIM

0-100km/h në 4.4 sekonda

SHPEJTËSIA MAKSIMALE

300km/h

Fuqi e mahnitshme dhe reagim i mprehtë. Jaguar XJR575 është mishërimi i teknologjisë, performancës dhe dizajnit joshës - gjithçka që Jaguar përfaqëson në shekullin e 21-të.

Ndërto vetë

STILIM I BRENDSHËM UNIK

Pragje të zbukuruar XJR575 dhe simbole ndenjësesh 575, rimeso me fibër karboni, tapiceri unike me tegela dhe leva të ndërrimit të marsheve prej alumini.

PROJEKTIMI I VEÇANTË I JASHTËM

Anëtari më i fokusuar, i shkathët dhe reagues i familjes XJ. Stili unik i jashtëm përfshin markim XJR575 dhe grila të dyfishta mbi kofano, diskofrena me performancës të lartë dhe rrota aliazhi 20” të farkëtuara me 5 këmbë “Stili 5044” me lëmim të zi me shkëlqim. Përmirësoni më tej XJR575 tuaj me një bojë nga paleta jonë e re SVO Premium. Zgjidhni shtresën e katërfishtë me shkëlqim të lartë Velocity Blue ose Saten Corris Grey për pamjen përfundimtare.

Eksploro pamjen e jashtme

E SHKATHËT DHE REAGUESE

Dinamika e drejtimit të XJR575 ndihmohet nga një Diferencial Elektronik Aktiv me Vektorizim të Tërheqjes nga Frenimi. Kjo mundëson kontroll të imtësishëm të shpërndarjes së fuqisë, maksimizimin e tërheqjes dhe kufizimin e rrotullimit bosh të rrotave.

Eksploro Eksperiencë e Drejtimit

FUQIA BRENDA

I aftë të përshpejtojë nga 0-100km/h në vetëm 4.4 sekonda, motori 5.0 litërsh V8 me superkomprimues gjeneron një fuqi të frikshme prej 423kW dhe moment 700Nm, duke fuqizuar XJR575-në me një shpejtësi maksimale prej 300km/h.

Eksploro Eksperiencë e Drejtimit

SPECIFIKIMI I MODELIT XJR575

Eksploro specifikimet e Jaguar XJR

Shiko Specifikimet e XJ

PERSONALIZONI MODELIN TUAJ

Krijoni XJ-në perfekt për stilin tuaj të drejtimit të makinës, stilin tuaj të biznesit dhe stilin e jetës tuaj.

NDËRTO VETË