JAGUAR E‑ PACE I RI

E‑PACE është SUV i parë kompakt i Jaguar-it. Është një kombinim unik i pamjes, shkathtësisë dhe ngarjes dinamike. Tani gjithashtu i disponueshëm si hibrid elektrik.

PAMJE 360˚ JASHTË

EKSPLORO KËTË MODEL

EMETIMET E KOMBINUARA CO2 NË g/km
Nga 43

EKONOMIA E KOMBINUAR E KARBURANTIT l/100km
Nga 2,0

ZGJIDHNI MODELIN TUAJ
Krahasoni veçoritë dhe specifikimet krah për krah.
NDËRTO VETË
Përdorni konfiguruesin për të krijuar Jaguar E-PACE tuaj të përsosur.
SHKARKO NJË BROSHURË
Shikoni dhe shkarkoni broshurat më të fundit Jaguar.
GJEJ NJË SHITËS TË AUTORIZUAR
Kërkoni një shitës të autorizuar Jaguar pranë jush.
DIZAJNI
EKSPLORO PAMJEN E BRENDSHME
EKSPLORO PAMJEN E BRENDSHME

Brenda ambientit të fokusuar te dizajni i E‑PACE, çdo gjë ka një qëllim specifik, stil dhe ndjenjë të përsosjes.

NDËRTO VETË
SHIKO GALERINË
TIPARE TË DIZAJNIT
TIPARE TË DIZAJNIT

Rehatia dhe karakteri ecin krah për krah brenda E‑PACE. Kënaquni me luksin e ndenjëseve prej lëkure Windsor me qepje tonale ose theksoni estetikën e gjallë me qepje kontrasti dhe ngjyra të ndezura. Një mori opsionesh materiale e bën këtë E-PACE tuajin.

NDËRTO VETË
SHIKO GALERINË
EKSPLORO KARROCERINË
EKSPLORO KARROCERINË

Shkrirja e përsosur e modelit të frymëzuar nga makinat sportive dhe prakticiteti SUV. Me detaje dizajni të theksuara, nga grykat anësore deri te grila.

NDËRTO VETË
SHIKO GALERINË
PERFORMANCA
PERFORMANCË DREJTIMI
PERFORMANCË DREJTIMI

Një ekuilibër unik midis aftësisë dhe rehatisë së udhëtimit - zbuloni emocionin e drejtimit të këtij Jaguar-i SUV. Një gamë e gjerë motorësh të rinj të përmirësuar, që përfshijnë teknologji hibride të reja, do të thotë se ka një që ju përshtatet.

PLUG-IN<br> HYBRID
SUV KOMPAKT HIBRID ELEKTRIK JAGUAR E‑PACE I RI

Gjithçka që pëlqeni në lidhje me Jaguar E‑PACE me ekonomi karburanti edhe më të madhe dhe kosto karburanti të reduktuara.

EKSPLORO KËTË MODEL
300 SPORT
JAGUAR E‑PACE 300 SPORT

Detaje dalluese të dizajnit i shtojnë karakter unik Jaguar E‑PACE 300 SPORT, por çfarë vërtetë e dallon ndodhet nën kofano. Një motor me 4 cilindra me 300 kuaj fuqi me Kollodok Aktiv, manovrim të optimizuar dhe që mundëson performancë drithëruese të drejtimit.

EKSPLORO KËTË MODEL
VIEW SPECIFICATIONS
GAMA E MOTORËVE PLOTËSISHT E RE
E‑PACE ofron drejtim të ekuilibruar dhe reagues me efikasitet karburanti më të madh përmes një sërë teknologjish hibride, përfshirë motorët mesatarë hibridë me benzinë dhe naftë dhe variantin hibrid elektrik.
TË GJITHA RROTAT AKTIVE
Për performancë në një gamë të gjerë kushtesh, sistemi me të gjitha rrotat aktive (AWD) kontrollon në mënyrë inteligjente shpërndarjen e momentit në mes boshteve të përparme dhe të pasme. Duke optimizuar tërheqjen, Të Gjitha Rrotat Aktive rritin manovrimin dinamik dhe ofron qëndrueshmëri më të madhe në kushte të pafavorshme, në mënyrë që të vazhdoni të shijoni udhëtimin tuaj.
DINAMIKA PËRSHTATËSE
Sistemi opsional Dinamika Përshtatëse sjell dinamika të sakta dhe një udhëtim të zhdërvjellët duke monitoruar pozicionin e rrotave dhe lëvizjen e trupit. Amortizatorët i përshtaten suspensionit për të siguruar ekuilibrin optimal mes rehatisë, përsosjes dhe shkathtësisë. ​
SHIKONI SPECIFIKIMET
TEKNOLOGJIA BRENDA MAKINËS
THJESHTËSIA SI STANDARD

Karakteristikat standarde në Pivi përfshijnë:

• Ekrani me prekje 11,4"
• Radio dixhitale DAB
• Ndërfaqe e re e krijuar
• Apple CarPlay® 1
• Android Auto™ 2
• Telekomandë 3

Aktualizojeni në Pivi Pro4 dhe do të shoqëroheni nga inteligjenca artificiale më e fundit brenda makinës që ofron veçori të tilla si sistemi i lundrimit vetë-mësues, për një udhëtim plotësisht të lidhur.

INFORMACION NË NJË VËSHTRIM

Zgjidhni nga një larmi skedarësh të ndryshëm, përfshirë navigimin 3D në ekran të plotë, informacionin e drejtimit ose shihni shpejt se çfarë audio po luhet, të gjitha në një ekran opsional 12,3” interaktiv të ri me rezolucion të lartë.

Paraqitja opsionale e Afishimit Ballor2 projekton informacione kryesore në xhamin e përparmë. Shikoni me lehtësi shpejtësinë, pozicionin e marshit dhe navigimin e automjetit tuaj në ekranin me ngjyra.

AUDIO MERIDIAN™

Marka MeridianTM me bazë britanike ka të bëjë me eksperiencën muzikore. Ne nuk po flasim thjesht për rritjen e niveleve të vëllimit. Ka më shumë të bëjë me intensifikimin e niveleve të thellësisë, qartësisë dhe realizmit të muzikës duke përdorur një kombinim të teknologjisë së përparuar akustike dhe altoparlantëve të pozicionuar në mënyrë strategjike, për të prodhuar një platformë audio - çfarë ne quajmë “fazë tingulli” - kjo është pikërisht e saktë për tapicerinë e E‑PACE. Zgjidhni nga sistemet akustike opsionale Meridian TM ose Meridian TM Sorround.

JU MBAN TË LIDHUR
Paketa e Lidhjes ofron shërbime të lidhura më tej përmes një karte SIM të integruar, duke siguruar qasje në:

• Media e pakufizuar e transmetimit6
• Njohja e ligjërimit në linjë
• Parashikimet e motit
• Sinkronizimi i kalendarit në internet
ZBAVITJE PËR TË GJITHË
Zgjidhni opsionin Wi-Fi të aktivizuar me Planin e të Dhënave 7 dhe do të mund të përdorni:

• Zgjedhja juaj e shërbimeve të transmetimit të mediave8
• Deri në 20 GB të dhëna në muaj
• Një lidhje antene e përmirësuar
• Shumë pajisje të lidhura
KARIKIMI ME VALË I PAJISJEVE
Karikimi opsional me valë i pajisjes me përforcues të sinjalit të telefonit ju lejon të karikoni telefona inteligjentë të pajtueshëm pa pasur nevojë për tela ose një panel karikimi. Ndërsa jeni në makinë, telefoni juaj do të përdorë antenën e automjetit për sinjal të përmirësuar dhe thirrje më të qarta.
JONIZIMI I AJRIT TË KABINËS ME FILTRIN PM2,5
Jonizimi opsional NanoeTM përmirëson mirëqenien e drejtuesit dhe pasagjerëve. Aktivizimi i butonit PURIFY në makinën tuaj, filtri i krijuar posaçërisht tërheq dhe kap grimcat e imëta nga ajri i jashtëm, PM2,5 dhe alergjenët e ajrit si pluhuri dhe poleni.
PRAKTIKA DHE SIGURIA
HAPËSIRA RUAJTËSE
Estetika e makinave sportive E‑PACE fsheh një hapësirë ngarkese të madhe, si dhe hapësirë ruajtëse të brendshme që udhëheq në klasën e vet. Sirtar kroskoti të gjerë dhe kosha të thellë të derës së përparme do të mbajnë afër gjërat e domosdoshme, ndërsa bagazhi i madh mban gjithçka që ju nevojitet për udhëtime më të gjata.
ÇELËSI I AKTIVITETIT
Kundra ujit dhe goditjeve, çelësi i ri opsional i aktivitetit9 ju lejon të zhbllokoni, bllokoni dhe ndizni automjetin tuaj. Pra, çfarëdo aktiviteti në natyrë që ju dhe miqtë tuaj keni planifikuar, nuk ka më nevojë për çelësa makinash.
FENERË PIKSEL LED
Dritat opsionale Piksel LED kanë Tregues Drejtimi të Animuar. Rreze Përshtatëse e Drejtimit siguron shikim edhe më të madh në errësirë duke ndarë automatikisht rrezen për të ndihmuar në shmangien e verbimit të automjeteve që vijnë përballë.
ASISTENCA E DREJTUESIT
Jaguar E‑PACE është ndërtuar me karakteristika të ndihmës së drejtuesve që ndihmojnë të bëni më të këndshme lëvizjen rreth qytetit dhe parkimin, si dhe ngarjen në autostradë. Këto teknologji përmirësojnë lëvizjen tuaj duke ndihmuar për të hequr stresin nga kjo.
VAZHDONI EKSPLORIMIN
ZGJIDH JAGUAR E‑PACE
Gama e plotë e modelit të ri të gjendet këtu, me një përzgjedhje të gjerë të dizenjove të shkëlqyeshme, ndihmave të performancës dhe teknologjive në dispozicion.


ZGJIDHNI MODELIN TUAJ
CHOOSE YOUR MODEL
GALERIA
Saktësimi i vëmendjes ndaj detajeve ka qenë gjithmonë themelore për automjetet tona. E‑PACE është sinonim i përsosjes, prakticitetit dhe një makine të sigurt.


SHIKO GALERINË
SPECIFIKIME
Eksploro detaje të imëta. Zbuloni më shumë në lidhje me performancën e motorit, përmasat dhe konsumin e karburantit.


SHIKONI SPECIFIKIMET
LËVIZJA PERFEKTE FILLON KËTU

SUV performance luksoze ofron praktikë dhe efikasitet. Përdorni konfiguruesin për të krijuar Jaguar E-PACE tuaj të përsosur.

NDËRTO VETË
AKSESORËT JAGUAR
AKSESORËT JAGUAR

Shtoni detaje të stilit personal ose zgjidhni një paketë me aksesorë praktikë për E‑PACE tuaj. Gama jonë e gjerë do të thotë që ju mund ta optimizoni automjetin tuaj saktësisht për t'iu përshtatur nevojave tuaja.

GJEJ PAJISJE
KOLEKSIONI JAGUAR
KOLEKSIONI JAGUAR

Gama jonë ekskluzive e veshjeve, aksesorëve dhe dhuratave luksoze janë frymëzuar nga makinat tona dhe dizajni i tyre.

ZGJIDHNI MODELIN TUAJ
Krahasoni veçoritë dhe specifikimet krah për krah.
NDËRTO VETË
Përdorni konfiguruesin për të krijuar Jaguar E-PACE tuaj të përsosur.
SHKARKO NJË BROSHURË
Shikoni dhe shkarkoni broshurat më të fundit Jaguar.
GJEJ NJË SHITËS TË AUTORIZUAR
Kërkoni një shitës të autorizuar Jaguar pranë jush!

Shifrat e ofruara janë NEDC2 si rezultat i testeve WLTP të prodhuesit zyrtar në përputhje me legjislacionin e BE. Vetëm për qëllime krahasuese. Shifrat e botës reale mund të ndryshojnë. Shifrat e CO2 dhe ekonomia e karburantit mund të ndryshojnë sipas rrotave të vendosura dhe pjesëve shtesë opsionale. NEDC2 janë shifra të llogaritura duke përdorur një formulë qeveritare nga shifrat WLTP të barasvlershme me atë që do të kishte qenë sipas testit të vjetër të NEDC. Pastaj mund të zbatohet trajtimi i saktë tatimor.

Shikoni shifrat WLTP
WLTP është testi zyrtar i ri i BE-së që përdoret për të llogaritur konsumin e standardizuar të karburantit dhe shifrat e CO2 për makinat e pasagjerëve. Kjo mat konsumin e karburantit dhe të energjisë, distancën dhe emetimet. Kjo është projektuar për të dhënë shifra më afër sjelljes reale të automjetit. Teston automjetet me pajisje opsionale dhe me një procedurë më rigoroze të testimit dhe profilin e ngarjes.


1Makina juaj është e përgatitur për Apple CarPlay. Shërbimet e ofruara nga Apple CarPlay varen nga disponueshmëria e veçorive në vendin tuaj, ju lutemi shikoni https://www.apple.com/uk/ios/feature-availability/#apple-carplay për më shumë informacion.

2Makina juaj është e përgatitur për Android Auto. Shërbimet e ofruara nga Android Auto varen nga disponueshmëria e veçorive në vendin tuaj, ju lutemi shikoni https://www.android.com/auto/ për më shumë informacion.

3Remote është një shërbim me abonim që mund të zgjatet pas afatit fillestar të këshilluar nga shitësi Jaguar. Aplikacioni Jaguar Remote duhet të shkarkohet nga dyqani Apple App Store/Google Play.

4Navigacion Profesional kërkon abonim të mëtejshëm pas afatit fillestar të këshilluar nga shitësi juaj Jaguar.

5Requires Solar attenuating windscreen in some markets.

6Fair use policy applies. Includes 1 year subscription which can be renewed after the initial term.

7Imazhi tregon aksesorin Jaguar Click and Go që shitet veçmas. Tableta nuk është e përfshirë. Zbatohet politika e përdorimit të drejtë. Pasi të përdoren 20GB të dhëna brenda një muaji, shpejtësia e të dhënave dhe funksionaliteti në automjet mund të zvogëlohet për pjesën tjetër të muajit. Për detaje të Politikës së Përdorimit të Drejtë të lidhur me këtë veçori, ju lutemi referojuni kushteve të InControl Pivi Pro në www.jaguar.com/pivi-pro-terms. Koha e riprodhimit varet nga ofruesi i transmetimit dhe përkufizimi i përmbajtjes së videos. Videoja HD rrit ndjeshëm përdorimin e të dhënave.

8Playback time is dependent on streaming provider and the definition of the video content. HD video will significantly increase data usage. Includes 1 year subscription which can be renewed after the initial term.

9Çelësi i Aktivitetit mund të karikohet përafërsisht në dy orë, duke siguruar deri në dhjetë ditë jetëgjatësi të baterisë.

Karakteristikat opsionale dhe disponueshmëria e tyre mund të ndryshojnë nga specifikimi i automjeteve (modeli dhe fuqia elektrike) dhe tregu ose kërkojnë instalimin e karakteristikave të tjera në mënyrë që të vendosen. Ju lutemi të kontaktoni shitësin tuaj lokal për më shumë detaje ose konfiguroni automjetin tuaj në internet.

Tiparet brenda automjeteve duhet të përdoren nga drejtuesit vetëm kur janë të sigurt për ta bërë këtë. Drejtuesit duhet të sigurohen se janë në kontroll të plotë të automjetit në çdo kohë.


Karakteristikat Pivi e InControl, opsionet, shërbimet e palëve të treta dhe disponueshmëria e tyre mbeten në varësi nga tregu - pyesni shitësin e Jaguar për disponueshmëri në tregun lokal dhe kushtet e plota. Disa veçori kanë abonim që kërkon rinovim të mëtejshëm pas afatit fillestar të këshilluar nga shitësi juaj. Lidhshmëria me rrjetin celular nuk mund të garantohet në të gjitha vendndodhjet. Informacioni dhe imazhet e shfaqura në lidhje me teknologjinë InControl, duke përfshirë ekranet ose sekuencat, u nënshtrohen përditësimeve të softuerit, kontrollit të versionit dhe ndryshimeve të tjera të sistemit/vizuale në varësi të opsioneve të zgjedhura.


Meridian është një markë e regjistruar e Meridian Audio Ltd. Trifield dhe pajisja tri fusha është markë tregtare e Trifield Productions Ltd.
Apple CarPlay është një markë tregtare e Apple Inc. Mund të zbatohen termat e përdoruesit fundorë të Apple Inc.Android Auto është një markë tregtare e Google LLC. NanoeTM është një markë tregtare e Panasonic Corporation.