JAGUAR F‑PACE I RI

SUV ynë luksoz i performancës bashkon dizajnin fitues të çmimeve, performancën Jaguar dhe teknologjitë intuitive për ta bërë çdo udhëtim të ndjehet i jashtëzakonshëm. Tani gjithashtu i disponueshëm si hibrid elektrik.

PAMJE 360˚ JASHTË
EKSPLORO KËTË MODEL

EMETIMET E KOMBINUARA CO2 NË g/km
Nga 54

EKONOMIA E KOMBINUAR E KARBURANTIT l/100km
Nga 2,4

ZGJIDHNI MODELIN TUAJ
Krahasoni veçoritë dhe specifikimet krah për krah.
NDËRTO VETË
Përdorni konfiguruesin për të krijuar Jaguar F-PACE tuaj të përsosur.
SHKARKO NJË BROSHURË
Shikoni dhe shkarkoni broshurat më të fundit Jaguar.
GJEJ NJË SHITËS TË AUTORIZUAR
Kërkoni një shitës të autorizuar Jaguar pranë jush.
dizajni
EKSPLORO PAMJEN E BRENDSHME
EKSPLORO PAMJEN E BRENDSHME

Ne kemi konsideruar çdo detaj të tapicerisë për të krijuar një strehë të qetë për ju dhe pasagjerët tuaj. Materialet cilësore, ngjyrat e reja dhe rehatia e përmirësuar e ndenjëseve gjenden në të gjithë tapicerinë e gjithë të re të Jaguar F‑PACE dhe Jaguar F‑PACE R-Dynamic.

NDËRTO VETË
SHIKO GALERINË
TIPARE TË DIZAJNIT
TIPARE TË DIZAJNIT

Tapiceria e ri-projektuar rishtas e F‑PACE ka sipërfaqe të mbështjella me Luxtec ose lëkurë, të buta në prekje dhe zgjedhje të finiturave që bien në sy. Estetika përqafon më të mirën e mjeshtërisë britanike, duke ndihmuar në ofrimin e një përvoje të paharrueshme të drejtimit të makinës.

NDËRTO VETË
SHIKO GALERINË
EKSPLORO PAMJEN E JASHTME
EKSPLORO PAMJEN E JASHTME

Kofanoja e pandërprerë, grila më e thella, fenerë të rinj të dallueshëm me formë dyfishe "J" dhe ajërmbledhëse më të gjera i shtojnë qëndrimit dinamik të Jaguar F‑PACE dhe praninë në rrugë. Marmitat me reja të integruara me finitura1 plotësojnë prapakolpin e rindërtuar të pasmë, duke theksuar më tej qëndrimin e qëllimshëm.

NDËRTO VETË
SHIKO GALERINË
PERFORMANCA
PERFORMANCË DREJTIMI
PERFORMANCË DREJTIMI

F‑PACE kombinon performancën emocionuese me teknologjitë inteligjente të drejtuesit.

HIBRID ELEKTRIK
SUV HIBRID ELEKTRIK JAGUAR F‑PACE I RI

Me hibridin elektrik F‑PACE të ri ju shijoni më shumë ekonomi të karburantit dhe emetime zero nga marmitat e makinës gjatë ngasjes në modalitet elektrik.

EKSPLORO KËTË MODEL
SVR
F‑PACE SVR

Me motorin 5.0 litërsh V8 me superkomprimues dhe shpejtësinë maksimale prej 286km/h, F-PACE SVR është SUV më i mirë i performancës nga Jaguar.

EKSPLORO KËTË MODEL
SHIKONI SPECIFIKIMET
HIBRID, BENZINË APO NAFTË
F‑PACE fuqizohet nga gama jonë e motorëve të ri hibrid mesatar me benzinë dhe naftë, me opsionin e hibridit elektrik komplet të ri Jaguar, për ata që kërkojnë të ulin konsumin e tyre të karburantit dhe emetimet CO2. Të gjitha transmisionet janë automatike me 8 shpejtësi.
UNIKE PËR JAGUAR
Zgjidhni midis performancës së plotë dinamike dhe maksimizimit të ekonomisë së karburantit. Kontrolli JaguarDrive kryen ndërrime transmisioni më të shpejta në modalitetin dinamik edhe rritje transmisioni më të hershme në modalitetin Eco. Modalitetet e shiut, akullit, dëborës kalojnë në përparim më të butë në kushte të mbërthimit të ulët.
USHTRIM VETËPËRMBAJTJEJE
Sistemi i të gjitha rrotave aktive me Dinamikën Inteligjente të Kollodokut është një sistem parashikues i lëvizjes me të gjitha rrotat aktive. Ndërsa të tjerët bëhen aktivë vetëm pasi makina humbet tërheqjen, sistemi ynë paraprakisht zhvendos momentin rrotullues në rrotat e përparme për të ruajtur kontrollin dhe përmbajtjen para se të humbasë mbërthimin.
TEKNOLOGJIA BRENDA MAKINËS
THJESHTËSIA SI STANDARD

Karakteristikat standarde në Pivi përfshijnë:

• Ekrani me prekje 11,4"
• Radio dixhitale DAB
• Ndërfaqe e re e krijuar
• Apple CarPlay® 2
• Android Auto™ 3
• Telekomandë 4

Aktualizojeni në Pivi Pro5 dhe do të shoqëroheni nga inteligjenca artificiale më e fundit brenda makinës që ofron veçori të tilla si sistemi i lundrimit vetë-mësues, për një udhëtim plotësisht të lidhur.

INFORMACION NË NJË VËSHTRIM

Zgjidhni nga një larmi skedarësh të ndryshëm, përfshirë navigimin 3D në ekran të plotë, informacionin e drejtimit ose shihni shpejt se çfarë audio po luhet, të gjitha në një ekran opsional 12,3” interaktiv të ri me rezolucion të lartë.

Paraqitja opsionale e Afishimit Ballor6 projekton informacione kryesore në xhamin e përparmë. Shikoni me lehtësi shpejtësinë, pozicionin e marshit dhe navigimin e automjetit tuaj në ekranin me ngjyra.

AUDIO MERIDIAN™

Marka MeridianTM me bazë britanike ka të bëjë me eksperiencën muzikore. Ne nuk po flasim thjesht për rritjen e niveleve të vëllimit. Ka më shumë të bëjë me intensifikimin e niveleve të thellësisë, qartësisë dhe realizmit të muzikës duke përdorur një kombinim të teknologjisë së përparuar akustike dhe altoparlantëve të pozicionuar në mënyrë strategjike, për të prodhuar një platformë audio - çfarë ne quajmë “fazë tingulli” - kjo është pikërisht e saktë për tapicerinë e F‑PACE. Zgjidhni nga sistemet akustike opsionale Meridian TM ose Meridian TM Sorround.

PAQE DHE QETËSI

Me anulimin aktiv të zhurmës rrugore, falë teknologjisë inovative nga ekspertët audio Meridian TM Audio 7 dhe niveleve të reduktuara të dridhjeve, F‑PACE ofron një rehati të përmirësuar udhëtimi për ju dhe pasagjerët tuaj.

JU MBAN TË LIDHUR
Paketa e Lidhjes 8 ofron shërbime të lidhura më tej përmes një karte SIM të integruar, duke siguruar qasje në:

• Media e pakufizuar e transmetimit
• Njohja e ligjërimit në linjë
• Parashikimet e motit
• Sinkronizimi i kalendarit në internet
ZBAVITJE PËR TË GJITHË
Zgjidhni opsionin Wi-Fi të aktivizuar me Planin e të Dhënave 9 dhe do të mund të përdorni:

• Zgjedhja juaj e shërbimeve të transmetimit të mediave
• Deri në 20 GB të dhëna në muaj
• Një lidhje antene e përmirësuar
• Shumë pajisje të lidhura
KARIKIMI ME VALË
Karikimi opsional me valë i pajisjes me përforcues të sinjalit të telefonit ju lejon të karikoni telefona inteligjentë të pajtueshëm pa pasur nevojë për tela ose një panel karikimi. Ndërsa jeni në makinë, telefoni juaj do të përdorë antenën e automjetit për sinjal të përmirësuar dhe thirrje më të qarta.
JONIZIMI I AJRIT TË KABINËS ME FILTRIN PM2,5
Jonizimi opsional NanoeTM e drejtuesit dhe pasagjerëve. Aktivizoni karakteristikat dhe filtri i krijuar posaçërisht tërheq dhe kap grimcat e imëta dhe alergjenët e ajrit nga ajri i jashtëm, si PM2,5 si pluhuri dhe poleni.
PRAKTIKA DHE SIGURIA
HAPËSIRË NGARKIMI PRAKTIKE
F‑PACE përmban deri në 778 litra 1, 10 hapësirë ngarkese, madje edhe me miqtë dhe familjen tuaj në radhën e dytë. Kur të keni nevojë për hapësirë shtesë, mund të palosni rreshtin e dytë për të pasur 182710 litra hapësirë të shfrytëzueshme. Pavarësisht nëse është fundjavë apo fundjavë, F‑PACE plotëson në mënyrë të përsosur nevojat tuaja.
ÇELËSI I AKTIVITETIT
Kundra ujit dhe goditjeve, çelësi i ri opsional i aktivitetit 11 ju lejon të zhbllokoni, bllokoni dhe ndizni automjetin tuaj. Pra, çfarëdo aktiviteti në natyrë që ju dhe miqtë tuaj keni planifikuar, nuk ka më nevojë për çelësa makinash.
FENERË PIKSEL LED ME DRITA DITORE SIMBOL
Dritat opsionale Piksel LED kanë Tregues Drejtimi të Animuar. Rreze Përshtatëse e Drejtimit siguron shikim edhe më të madh në errësirë duke ndarë automatikisht rrezen për të ndihmuar në shmangien e verbimit të automjeteve që vijnë përballë.
ASISTENCA E DREJTUESIT
Jaguar F‑PACE është ndërtuar me karakteristika të ndihmës së drejtuesve që ndihmojnë të bëni më të këndshme lëvizjen rreth qytetit dhe parkimin, si dhe ngarjen në autostradë. Këto teknologji përmirësojnë lëvizjen tuaj duke ndihmuar për të hequr stresin nga kjo.
VAZHDONI EKSPLORIMIN
ZGJIDH JAGUAR F‑PACE
Gama e plotë e modelit të ri të gjendet këtu, me një përzgjedhje të gjerë të dizenjove të shkëlqyeshme, ndihmave të performancës dhe teknologjive në dispozicion.
ZGJIDHNI MODELIN TUAJ
GALERIA
Saktësimi i vëmendjes ndaj detajeve ka qenë gjithmonë themelore për automjetet tona. Jaguar F‑PACE i ri Kënaqësi në çdo detaj.
SHIKO GALERINË
SPECIFIKIME
Eksploro detaje të imëta. Zbuloni më shumë në lidhje me performancën e motorit, përmasat dhe konsumin e karburantit.
SHIKONI SPECIFIKIMET
LËVIZJA PERFEKTE FILLON KËTU

SUV performance luksoze ofron praktikë dhe efikasitet. Përdorni konfiguruesin për të krijuar Jaguar F-PACE tuaj të përsosur.

NDËRTO VETË
AKSESORËT JAGUAR
AKSESORËT JAGUAR

Krijoni një automjet që përputhet me të vërtetë me stilin e jetës tuaj, duke personalizuar F‑PACE me një sërë opsionesh funksionale dhe pajisje praktike Jaguar.

GJEJ PAJISJE
KOLEKSIONI JAGUAR
KOLEKSIONI JAGUAR

Gama jonë ekskluzive e veshjeve, aksesorëve dhe dhuratave luksoze janë frymëzuar nga makinat tona dhe dizajni i tyre.

ZGJIDHNI MODELIN TUAJ
Krahasoni veçoritë dhe specifikimet krah për krah.
NDËRTO VETË
Përdorni konfiguruesin për të krijuar Jaguar F-PACE tuaj të përsosur.
SHKARKO NJË BROSHURË
Shikoni dhe shkarkoni broshurat më të fundit Jaguar.
GJEJ NJË SHITËS TË AUTORIZUAR
Kërkoni një shitës të autorizuar Jaguar pranë jush!

Shifrat e ofruara janë NEDC2 si rezultat i testeve WLTP të prodhuesit zyrtar në përputhje me legjislacionin e BE. Vetëm për qëllime krahasuese. Shifrat e botës reale mund të ndryshojnë. Shifrat e CO2 dhe ekonomia e karburantit mund të ndryshojnë sipas rrotave të vendosura dhe pjesëve shtesë opsionale. NEDC2 janë shifra të llogaritura duke përdorur një formulë qeveritare nga shifrat WLTP të barasvlershme me atë që do të kishte qenë sipas testit të vjetër të NEDC. Pastaj mund të zbatohet trajtimi i saktë tatimor.

Shikoni shifrat WLTP
WLTP është testi zyrtar i ri i BE-së që përdoret për të llogaritur konsumin e standardizuar të karburantit dhe shifrat e CO2 për makinat e pasagjerëve. Kjo mat konsumin e karburantit dhe të energjisë, distancën dhe emetimet. Kjo është projektuar për të dhënë shifra më afër sjelljes reale të automjetit. Teston automjetet me pajisje opsionale dhe me një procedurë më rigoroze të testimit dhe profilin e ngarjes.

1 Në varësi të tërheqjes motorike.

2 Makina juaj është e përgatitur për Apple CarPlay. Shërbimet e ofruara nga Apple CarPlay varen nga disponueshmëria e veçorive në vendin tuaj, ju lutemi shikoni https://www.apple.com/uk/ios/feature-availability/#apple-carplay për më shumë informacion.

3 Makina juaj është e përgatitur për Android Auto. Shërbimet e ofruara nga Android Auto varen nga disponueshmëria e veçorive në vendin tuaj, ju lutemi shikoni https://www.android.com/auto/ për më shumë informacion.

4 Remote është një shërbim me abonim që mund të zgjatet pas afatit fillestar të këshilluar nga shitësi Jaguar. Aplikacioni Jaguar Remote duhet të shkarkohet nga dyqani Apple App Store/Google Play.

5 Navigacion Profesional kërkon abonim të mëtejshëm pas afatit fillestar të këshilluar nga shitësi juaj Jaguar.

6 Kërkon xham të përparmë solar në disa vende. Drejtimet e navigimit në xhamin e përparmë shfaqen vetëm kur Pivi Pro është i pajisur në automjet.

7 Karakteristikë opsionale.

8 Mund të zbatohet politika e përdorimit të drejtë. Përfshin abonimin 1-vjeçar i cili mund të zgjatet pas afatit fillestar të këshilluar nga shitësi Jaguar

9 Imazhi tregon aksesorin Jaguar Click and Go që shitet veçmas. Tableta nuk është e përfshirë. Zbatohet politika e përdorimit të drejtë. Pasi të përdoren 20GB të dhëna brenda një muaji, shpejtësia e të dhënave dhe funksionaliteti në automjet mund të zvogëlohet për pjesën tjetër të muajit. Për detaje të Politikës së Përdorimit të Drejtë të lidhur me këtë veçori, ju lutemi referojuni kushteve të InControl Pivi Pro në www.jaguar.com/pivi-pro-terms. Koha e riprodhimit varet nga ofruesi i transmetimit dhe përkufizimi i përmbajtjes së videos. Videoja HD rrit ndjeshëm përdorimin e të dhënave.

10 Vëllimi i lagur është standardi i industrisë, i cili matet duke mbushur hapësirën e ngarkesës me lëng. Vëllimi i matur deri në tavan. Konfigurimi i bagazhit dhe hapësira e përgjithshme e ngarkesës do të ndryshojnë në varësi të modelit dhe nëse është e pajisur me rrotë rezervë të plotë ose rrotë rezervë të vogël.

11 Çelësi i Aktivitetit mund të karikohet përafërsisht në dy orë, duke siguruar deri në dhjetë ditë jetëgjatësi të baterisë.
Karakteristikat opsionale dhe disponueshmëria e tyre mund të ndryshojnë nga specifikimi i automjeteve (modeli dhe fuqia elektrike) dhe tregu ose kërkojnë instalimin e karakteristikave të tjera në mënyrë që të vendosen. Ju lutemi të kontaktoni shitësin tuaj lokal për më shumë detaje ose konfiguroni automjetin tuaj në internet.

Tiparet brenda automjeteve duhet të përdoren nga drejtuesit vetëm kur janë të sigurt për ta bërë këtë. Drejtuesit duhet të sigurohen se janë në kontroll të plotë të automjetit në çdo kohë.


Karakteristikat Pivi e InControl, opsionet, shërbimet e palëve të treta dhe disponueshmëria e tyre mbeten në varësi nga tregu - pyesni shitësin e Jaguar për disponueshmëri në tregun lokal dhe kushtet e plota. Disa veçori kanë abonim që kërkon rinovim të mëtejshëm pas afatit fillestar të këshilluar nga shitësi juaj. Lidhshmëria me rrjetin celular nuk mund të garantohet në të gjitha vendndodhjet. Informacioni dhe imazhet e shfaqura në lidhje me teknologjinë InControl, duke përfshirë ekranet ose sekuencat, u nënshtrohen përditësimeve të softuerit, kontrollit të versionit dhe ndryshimeve të tjera të sistemit/vizuale në varësi të opsioneve të zgjedhura.


Meridian është një markë e regjistruar e Meridian Audio Ltd. Trifield dhe pajisja tri fusha është markë tregtare e Trifield Productions Ltd.
Apple CarPlay është një markë tregtare e Apple Inc. Mund të zbatohen termat e përdoruesit fundorë të Apple Inc.Android Auto është një markë tregtare e Google LLC. NanoeTM është një markë tregtare e Panasonic Corporation.